21. 5. 2024

Nate Diaz chce bojovat s Poirierem: UFC má však lepší nápad!

Nate Diaz a Dustin Poirier otevřeně oznámili svůj zájem o vzájemný zápas. Podle amerických médií jsou oba světoznámí a populární bojovníci frustrovaní z toho, že UFC, konkrétně prezident organizace Dana White, dosud ignoroval jejich vzájemné výzvy.

Dustin Poirier, který má na kontě dvě výhry nad Conorem McGregorem, naposledy neuspěl v titulovém zápase proti Charlesi Oliveirovi, který nakonec obhájil pás v lehké váze. Po zmíněném zápase se Poirier začal zajímat o souboj s Natem Diazem, který na jeho výzvu reagoval na sociálních sítích.

Jejich vzájemný duel byl na programu organizace už v roce 2018, ale Poirier se v přípravě zranil. Je možné, že Natea Diaze uvidíme v dalším, možná ještě atraktivnějším duelu, ale to bude záviset na zdravotním stavu hvězdy MMA.

„Neříkám, že nemáme zájem o zápas Diaze s Poirierem. V současné době však máme rezervované termíny až do 2. května. Nefunguje to tak, že kluci řeknou, že něco chtějí, a my to hned zorganizujeme,“ prohlásil White podle MMA Fighting.

Podle mnoha odborníků by UFC dala přednost duelu s McGregorem v rámci trilogie před soubojem Poirier vs. Diaz. Conor má s Natem bilanci 1-1.

Hlasitě se také diskutuje o možnosti, že by se Diaz po vypršení své současné smlouvy s UFC, která má poslední zápas, utkal v boxerském zápase s Jakem Paulem. Organizace tak má zajímavou pobídku v podobě dvou silných a atraktivních jmen, která může nabídnout za ním, pokud se McGregor letos vrátí do klece.