18. 7. 2024

Neymar šokoval svoji XI snů! 5 hráčů Realu a kde je Luis Suaréz ?!

Superhvězda Paris Saint-Germain (PSG) Neymar jmenoval poněkud kontroverzní jedenáctku snů, v níž vynechal bývalého spoluhráče z Barcelony Luise Suáreze a ponechal si v týmu pět hráčů Realu Madrid.

Neymar, který v roce 2017 přestoupil z Barcelony do PSG za rekordní částku 222 milionů eur, působil na Camp Nou čtyři roky. V letech 2013-2017 získala brazilská superhvězda dva tituly v La Lize, jeden v Lize mistrů a tři v Copas del Reys.

Devětadvacetiletý hráč byl jedním z hlavních protagonistů rekordního treble Blaugranas v letech 2014-15, kdy zaznamenal 52 gólových účastí napříč soutěžemi.

Navzdory kontroverznímu přestupu do PSG zůstává Neymar v Barceloně pevně zakotven a často je spojován s přestupem zpět do svého bývalého působiště.

Jeho láska k Barceloně je dobře zdokumentovaná, ale brazilský kapitán rozzlobil část jejich příznivců, když ve své jedenáctce snů vynechal bývalého spoluhráče Suáreze.

Když byl Neymar požádán, aby jmenoval svou hvězdnou XI, vybral pět hráčů Realu Madrid, čtyři hvězdy Barcelony a dva své spoluhráče z PSG. Sedm z Neymarem vybrané XI pocházelo z Brazílie.

Neymarova vysněná XI (podle Tribuna): Victor Valdes; Dani Alves, Sergio Ramos, Thiago Silva, Marcelo; Vinicius Jr, Kaka, Ronaldinho, Robinho; Lionel Messi, Kylian Mbappe

Je zřejmé, že v týmu chybí několik výrazných hráčů, z nichž žádný není výraznější než Neymarův bývalý klubový spoluhráč Luis Suárez.

Spolu s Lionelem Messim tvořili tito dva superhvězdní hráči jednu z nejobávanějších trojic v dějinách fotbalu, „MSN“, která podle libosti trhala obrany na kusy.

Naneštěstí pro Suáreze zvolil Neymar pro svou vysněnou jedenáctku rozestavení 4-4-2, což Uruguayce stálo místo. Pětinásobný držitel Zlatého míče a rekordman Realu Madrid Cristiano Ronaldo se do výběru také nedostal, zatímco jeho nástupce Vinicius Junior se do něj protlačil.