Dembele: Cílová stanice Premier League?

Barcelona doufá, že útočníka prodá ještě před uzávěrkou přestupů.

Ousmane Dembele se rychle stal jednou z největších ság na lednovém přestupovém trhu: Barcelona se snaží jej prodat a naznačuje se, že jeho cílem by mohla být Premier League.

Schůzka mezi Dembeleho agentem Moussou Sissoko a Xavim Hernandezem spolu s vedením barcelonského klubu byla plodná, protože přinejmenším přinesla konsenzus v této situaci.

Verdikt byl jednoduchý: Nejlepší možností pro Dembeleho je najít si nový klub, za který bude hrát.

Prodej je nejlepším řešením pro všechny, zejména s ohledem na to, že Dembeleho smlouva vyprší 30. června. Zapůjčení do konce sezony však není zcela vyloučeno, zejména s ohledem na příchod Adamy Traoreho na hostování z Wolverhamptonu Wanderers.

Španěl hraje na úplně stejné pozici jako Dembele a může být pro všechny účely považován za jeho náhradu.

Do uzavření trhu zbývají pouhé tři dny, takže Dembele si nový klub najde jen těžko, ačkoli jeho agent zuřivě pracuje na tom, aby mu našel uspokojivou destinaci, a nejpravděpodobnější je Premier League.

Dembeleho by mohl získat Manchester United, Newcastle nebo Chelsea

V Anglii existují tři týmy, které aktivně zvažují možnost podpisu francouzského reprezentanta: Manchester United, Newcastle United a Chelsea.

Na stole jsou všechny možnosti, ačkoliv hráčovo okolí se jasně vyjádřilo, že Manchester City o jeho služby zájem nemá.

V úvahu připadá i Paris Saint-Germain, zejména v souvislosti se zraněním Neymara a obavami o kondici Lionela Messiho, ale nyní se soustředí na přestup do Premier League.

Barcelona hraje vyčkávací hru a vyčkává, dokud jí Dembeleho agent nepředloží nabídku, ačkoli existuje určitá míra úzkosti, aby byla dokončena s urychlením, a to i proto, že na ní závisí další dva transfery Blaugrana.

Barcelona se myslí na útočníky světových kvalit, kteří zrovna ve svých týmech dobrou pozici nemají. Řeč je o Aubamyangovi z Arsenalu a Moratovi z Juventusu.

Nicolas Tagliafico jako posila na levou stranu zálohy je také závislý na odchodu Dembeleho, přičemž Argentinec si je dobře vědom toho, že pokud z tohoto prodeje nepřijdou žádné peníze, nebude dostatek prostředků na dokončení jeho podpisu.