23. 4. 2024

TOP 5 aktuálně nejlepších anglických hráčů v Premier League!

Angličtí fotbalisté se v domácí nejvyšší soutěži prosazují více než před pár lety. Od brexitu se klade důraz na zdokonalování domácích talentů a podporu hráčů z akademie.

Případně se některé kluby snažily koupit nejlepší domácí hráče z klubů Championship. Ať tak či onak, zejména v této sezóně se angličtí hráči posunuli na vyšší úroveň.

V této souvislosti se podívejme na pět nejlepších anglických hráčů v této sezóně Premier League. (2021-22)

#5 Ben White (Arsenal)

Ben White v této sezoně zatím dokázal, že je posilou, kterou Arsenal celou dobu potřeboval. Střední obránce přišel loni v létě z Brighton & Hove Albion za údajnou částku 50 milionů liber a málokdo z toho měl radost.

Vždyť Manchester United právě zpečetil levnější přestup (41 milionů liber) za čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů Raphaela Varaneho.

Ale po šesti měsících sezony se White ukázal jako bezpečnější investice. Jeho zápasový temperament, klid na míči i bez něj a schopnost tvořit hru zezadu jsou pro Gunners k nezaplacení.

Třináctinásobným anglickým šampionům až příliš dlouho chyběl obránce, který by byl klidný, chladný a rozvážný, ale zároveň byl na hřišti rychlý a fyzicky zdatný. Čtyřiadvacetiletý hráč splňuje všechny tyto požadavky a v 19 zápasech, které odehrál, pomohl svému týmu udržet 10 čistých kont.

Arsenal má nyní vzadu lídra a rozhodně někoho, na koho se může v defenzivě spolehnout po zbytek kampaně.