20. 2. 2024

Newcastle je prý připraven vyplatit zlobivou hvězdu Realu Madrid!

Newcastle United, který bojuje o záchranu v Premier League, údajně zvažuje, že by během probíhajícího lednového přestupového období získal hvězdného útočníka Realu Madrid.

Podle listu El Nacional je Newcastle United připraven utratit 20 milionů eur za podpis Garetha Balea z Realu Madrid. Straky chtějí během lednového přestupového období posílit svůj tým, aby zvýšily své šance vyhnout se sestupu.

Newcastle United je od října, kdy klub koupil saúdskoarabský státní investiční fond, spojován s několika přestupy zvučných jmen. V nejbližších dnech se Straky chystají podepsat smlouvu s pravým obráncem Atletica Madrid Kieranem Trippierem.

Angličan by se měl připojit ke klubu z Tyneside za počáteční částku 12 milionů liber s příplatky.

Gareth Bale přišel do Realu Madrid z Tottenhamu Hotspur v létě 2013 za tehdy rekordní částku 100 milionů eur. Velšan zažil působivou debutovou sezónu v dresu Los Blancos, když ve 44 vystoupeních ve všech soutěžích vstřelil 22 gólů a pomohl klubu vyhrát Ligu mistrů.

Přestože během svého působení v Realu Madrid trpěl opakovanými svalovými zraněními, dokázal 32letý hráč vstřelit 106 gólů ve 254 vystoupeních ve všech soutěžích. Španělským gigantům pomohl vyhrát dvě La Ligy, Copa del Rey a čtyři tituly v Lize mistrů.

Bale byl na sezónu 2020/21 poslán na hostování do svého bývalého klubu Tottenham Hotspur v naději, že se mu podaří omladit kariéru.

Před návratem do Realu Madrid vrátil severolondýnskému klubu 16 gólů ve 34 vystoupeních ve všech soutěžích.

Dvaatřicetiletý hráč byl loni v létě intenzivně spojován s odchodem ze Santiago Bernabeu. Baleův plat 31,8 milionu eur ročně však případné nápadníky odradil. Současná smlouva bývalého útočníka Tottenhamu Hotspur s Realem Madrid vyprší na konci sezony.

Real Madrid se v posledních třech přestupových obdobích rozloučil s některými z nejlépe vydělávajících hráčů klubu, aby snížil své mzdové náklady.

Klub se však nedokázal rozloučit s Garethem Balem. Útočník je v současné době na okraji kádru Realu Madrid. V této sezoně za klub nastoupil ve všech soutěžích jen třikrát a vstřelil pouze jeden gól.

Newcastle United je údajně připraven nabídnout Garethu Baleovi šanci na omlazení kariéry. Svěřenci Eddieho Howea se v současné době krčí na devatenáctém místě tabulky Premier League, a proto během lednového přestupového období nutně potřebují posily.