21. 2. 2024

Neuměl kopnout do míče, přesto byl za hvězdu! Znáte příběh Kaisera, největšího fotbalového podvodníka?

Zdroj: Depositphotos

Brazilec Carlos Henrique Kaiser se nenarodil – jako mnoho jeho krajanů – s fotbalovým talentem. Toužil však být fotbalovou hvězdou a v hlavě se mu zrodil takřka dokonalý plán.

Přesto, že Kaiser neuměl pořádně kopnout do balónu, 20 let byl profesionálním fotbalistou. Jak to dokázal?

Kaiser (narozen roku 1963) je dnes v Jižní Americe je známý mezi fotbalovými fanoušky jako celebrita. Byl hostem televizních show, vystupoval v rádiu a byl zmiňován v předních sportovních rubrikách novin. Podle mnohých je největším fotbalovým podvodníkem v historii.

Jeho příběh je téměř absurdní. V 80. letech byl brazilským mistrem v lhaní, uměl dokonce oklamat majitele klubů.

Klíčem k jeho podvodům se stala přátelství s nejlepšími hráči země, kteří mu pak dávali doporučení do slavných týmů. Kaiser však údajně neměl ani špetku talentu.

„Když jsem podepsal smlouvu, několik týdnů jsem předstíral, že nejsem ve skvělé fyzické kondici a potřebuji čas,“ řekl v minulosti pro noviny Globo.

Dokonale využil dobu předinternetovou. Uměl to s novináři, fanouškům kopal na tribuny pravidelně míče a spoluhráčům dokázal sehnat ty nejhezčí společnice. Zkrátka zařídil vše.

Večery pak trávil v barech, kde radostně utrácel výplatu a snažil se zaujmout ženy svou kariérou profesionálního sportovce.

A jakmile přišel po týdnech tréninku čas na ostrý zápas, Kaiser se při prvním doteku s míčem skácel k zemi a předstíral zranění. Klub ho zařadil na marodku a o pár týdnů později útočník celou etudu zopakoval…

Žádné magnetické rezonance v Brazílii toho času nebyly, jeho zranění se nedala ověřit. Stejně jako životopis. Stačilo ukázat pár fotek z novin.

Falešné telefonáty s agenty

Kaiser měnil téměř dvacetkrát své angažmá v různých zemích, včetně Brazílie, Argentiny, Francie a Ameriky. Tehdejší trenéři neměli k dispozici dostatečné informační zdroje, aby odhalili jeho podvod, a tak mohl pokračovat v kariéře.

Kaiserova kariéra se stala slavnou, i když nastoupil jen do třiceti zápasů a nikdy nevstřelil ani jeden gól. Jeho bývalí spoluhráči říkali, že často telefonoval v angličtině s agentem, který mu domlouval zahraniční angažmá, ale ve skutečnosti neuměl cizí jazyky a používal nefunkční mobil.

Kaiserova popularita rostla a když naposledy přestupoval do Francie, na tréninku na něj čekaly stovky fanoušků.

Mazej na hřiště

Kaiserovy lži obvykle prošly, ale nejednou se dostal do problémů v brazilském klubu Bangu. Když kouč nařídil Kaiserovi, aby se rozcvičil, fotbalista odvětil, že nemůže hrát, protože nenatrénoval.

Jeho výmluva však nebyla přijata a Kaiser tušil, že se blíží problémy. Ale díky svému smyslu pro improvizaci se rychle rozhodl: vběhl do sektoru hostujících fanoušků a začal se prát.

Tvrdil, že chuligáni křičeli, že jeho otec je zloděj. Rozhodčí mu za jeho chování udělil červenou kartu a problém byl vyřešen. Kaiser už na hřiště nemusel.

„Sudí mě tenkrát zachránil,“ řekl.

Později se Kaiser přiznal ke svým podvodům, ale stále zůstal milovníkem fotbalu. Po konci „kariéry“ pracoval jako kondiční trenér.