21. 5. 2024

Není tu šťastný? John McCarthy naznačuje, že možný odchod Francise Ngannou z UFC!

„Velký“ John McCarthy se domnívá, že šampion UFC v těžké váze Francis Ngannou by mohl opustit organizaci, pokud v nadcházejícím zápase prohraje s Crylem Ganem. Bývalý rozhodčí MMA naznačil, že „Predátor“ není spokojen s tím, jak s ním UFC zachází.

O současném postavení Francise Ngannoua v UFC se hovořilo ve vydání podcastu Weighing In, který moderoval McCarthy a bývalý člen lehké váhy UFC Josh Thomson.

Spekulovali ohledně toho, jaký by byl v roce 2022 nejvíce šokující, ale zároveň reálný skok z jedné promotion do druhé. McCarthy v této souvislosti uvedl: „V současné době je to pro mě velmi důležité:

„Pokud se podíváme a řekneme si, kdo je reálně ten, kdo by mohl skočit rovnou [do jiné propagace], tak vám rovnou říkám – Francis Ngannou. To je člověk, který může skočit. To je člověk, který by mohl opustit svou propagaci. Pokud neporazí Ciryla Ganea, vidím ho, jak opouští UFC a odchází jinam, protože není spokojený s tím, jak se s ním zachází. Myslím si, že by to mohla být možnost, pokud uvidíte, že mu Ciryl Gane ten pás sebere,“ nechal se slyšet McCarthy.

Úřadující šampion UFC v těžké váze Francis Ngannou se 22. ledna na UFC 270 utká s prozatímním šampionem UFC v těžké váze Crylem Ganem. Vítěz se stane nesporným šampionem UFC v těžké váze a v roce 2022 by se mohl utkat s legendou MMA Jonem Jonesem v zápase, v němž půjde o hodně.

Případný odchod Francise Ngannoua z UFC by ohrozil tolik očekávaný vysněný zápas mezi ním a Jonem Jonesem.

Vzhledem k výše uvedeným proměnným, které jsou ve hře, panuje shoda, že výsledek Ngannouova zápasu s Ganem bude mít zásadní dopad nejen na titulové prostředí UFC, ale také na „Predátorovu“ budoucnost v UFC.