3. 5. 2024

Největších 5 výbuchů Sparty v předkolech evropských pohárů!

#3 Viking Stavanger (Norsko), 2. předkolo KL, 2022

Nikdo tomu nevěřil, nikdo si to nechtěl vůbec připouštět. Ale stalo se. Fotbalisté Sparty začali novou éru pod dánským koučem Brianem Priskem šokujícím vyřazením z pohárové Evropy.

V úvodním utkání na Letné měli sparťané převahu, ale z četných šancí se žádná neujala a norský tým si odvezl cennou bezgólovou remízu.

Seveřané ani v domácím prostředí z obranné ulity nevylezli. Sparta do nich bušila, ale zaplatila za laciný výpadek koncentrace.

Jen několik desítek vteřin po kýžené brance Jaroslava Zeleného, přišlo laciné vyrovnání po střele zpoza šestnáctky, kterou si zkoprnělý brankář Dominik Holec vlastně jen nezúčastněně prohlédl.

Už už se zdálo, že odvetná partie mezi Vikingem a Spartou míří do prodloužení. Ve druhé minutě nastaveného času za stavu 1:1 měl letenský stoper Dávid Hancko na noze čistý míč. Jenže pak to přišlo.

Zatmění a rozehrávka, která skončila přímo u protihráče Niklase Sandberga. Ten míč jen posunul na Maia Traorého a bylo vymalováno.