14. 7. 2024

Nejrychlejší knockout v historii UFC? Masvidalovi stačilo 5 vteřin, aby kolenem uspal Askrena!

Zdroj: Depositphotos

Psal se 6. červenec roku 2019 a tehdy neporažený Ben Askren čelil nenáviděnému sokovi Jorge Masvidalovi. Emoce před zápasem byly opravdu vyhrocené.

Ben Askren vstoupil do slavné UFC jako více než deset let neporažený prvotřídní wrestler, který se dokonce startoval ve volném stylu na Olympijských hrách v roce 2008. V UFC se pak uvedl poněkud kontroverzní výhrou s legendárním Robbiem Lawlerem.

Každý tak chtěl vidět, jak se popasuje s Masvidalem, který působivým způsobem v březnu toho roku knokautoval titulového vyzyvatele Darrena Tilla.

Oba muži vedli před turnajem UFC 239 intenzivní trashtalk, napětí před samotným zápasem se tak dalo krájet. „Není moc lidí, které bych nesnášel tak jako jeho,“ prozradil na tiskové konferenci Masvidal.

Ruce za zády. Náběh. Výskok. Úder kolenem… A nejrychlejší K.O. v historii organizace UFC. Americký zápasník MMA Jorge Masvidal potřeboval na krajana Bena Askrena oficiálně pět sekund. Ve skutečnosti měl hotovo za dvě.

Zbylý čas jen trval rozhodčímu, než mezi soupeře přiběhl. Zatímco tak Askren padl v bezvědomí k zemi, Masvidal mu stihl uštědřit další dvě rány rukou.

Ve výsledku mu už nepomohly, Askren byl viditelně odepsaný, po devatenácti výhrách zažil první porážku. Rychlou a krutou tak, že se z ní už nikdy neoklepal.

Ale že by Masvidalovy následné dvě trefy byly zbytečné, jak se ptali přítomní novináři? „Proč by měly být? Naopak byly super potřebné. Rozhodčí mi nedal pokyn a mojí prací je, abych soupeře trefoval tak dlouho, dokud pokyn nepřijde,“ divil se dřívější pouliční bijec.