3. 5. 2024

Jak Alex Král v dresu Unionu Berlín vstřelil gól Realu Madrid v Lize mistrů!

Zdroj: Freepik

Byl prosinec roku 2023 a na Olympijském stadionu v Berlíně se odehrával zdánlivě nezajímavý zápas. Už jistý postupující ze skupiny Real Madrid přijel pro další body k nováčkovi Ligy mistrů Unionu Berlín za který nastoupil i český reprezentační záložník Alex Král.

Trochu hořký, přesto životní zážitek.

Fotbalisté Unionu Berlín sice podlehli Realu Madrid 2:3, skončili ve skupině Ligy mistrů poslední a s pohárovou Evropou se loučí.

Alex Král ovšem na zápas nikdy nezapomene. Po deseti minutách pobytu na hřišti vstřelil v 85. minutě gól na 2:2.

Žádný kanonýr, naopak sváteční střelec. Tehdy 25letý český reprezentant dal v ligových soutěžích jediný gól, ještě v sezoně 2017/18 za Teplice.

V pohárech na tom byl podobně, dosud jediná branka za Slavii v osmifinále Evropské ligy 2018/19 proti Seville.

Teď si Alex Král polepšil. Když se k němu balon před šestnáctkou odrazil, bez přípravy střelou po zemi gólmana Kepu Arrizabalagu překonal.

Ani jeho trefa však na senzační bod nestačila, vedení vrátil na stranu Realu kanonýr Joselu.