17. 6. 2024

Nejlepší striker v MMA? Šampion Ngannou má jasno!

Šampion UFC v těžké váze Francis Ngannou se zapojil do debaty o „nejlepším strikerovi v MMA“ a označil za něj překvapivě svého možného budoucího soka.

Ngannou je sice považován za nejnebezpečnějšího útočníka ve smíšených bojových uměních, ale „Predátor“ je pevně přesvědčen, že Jon „Bones“ Jones je lepší technik, přičemž soupeř z UFC 270 Ciryl Gane je těsně druhý.

„Pokud bych měl říct nejlepšího strikera pro údery MMA, byl by to stále Jon Jones. Ale pokud půjdeme do kickboxerského stylu, pak si myslím, že to bude Ciryl. Ale pokud jde o údery MMA, dal bych to Jonu Jonesovi,“ řekl Ngannou v nedávném rozhovoru (h/t Sportskeeda).

A proč uvedl zrovna Jonese? „Protože třeba s jeho loktem a všemi těmi věcmi, které dělá… šikmý kop, všechny tyhle věci. Pro MMA jsou to perfektní údery.“

Jones je bezpochyby jedním z nejméně ortodoxnějších bojovníků v tomto sportu, ovšem jeho kritici poukazují, že už není tak dominantní jako býval. což se ukázalo v jeho posledních třech zápasech (proti Dominicku Reyesovi, Thiagu Santosovi a Anthonymu Smithovi) kde zvítězil až těsně na body.

Čtyřiatřicetiletý bojovník se v roce 2020 vzdal titulu v polotěžké váze, v roce 2021 vůbec nezápasil a nyní se očekává, že se ještě letos vrátí do oktagonu v těžké váze.

Ngannou naopak na UFC 270 nasadí svůj titul v těžké váze proti bývalému kolegovi Ganeovi. Velmi očekávaná PPV akce se uskuteční tento měsíc, 22. ledna v Honda Center v kalifornském Anaheimu.

Očekává se, že Jon Jones vyzve vítěze tohoto duelu.