23. 7. 2024

TOP 7 duelů v UFC, které chceme vidět v roce 2022!

Ultimate Fighting Championship má před sebou masivní rok 2022 – ale několik velkolepých zápasů musí lídr MMA teprve uskutečnit.

Král těžké váhy Francis Ngannou bude obhajovat svůj pás v hlavním zápase UFC 270 proti svému bývalému týmovému kolegovi a prozatímnímu šampionovi Cyrilu Ganeovi.

A následující měsíc obnoví na UFC 271 svou rivalitu s bývalým králem střední váhy Robertem Whittakerem prudce stoupající hvězda Israel Adesanya.

Přestože UFC první čtvrtletí roku 2022 rozbila na padrť, zbývá však ještě spousta velkolepých zápasů, které je třeba uskutečnit.

#7 Nate Diaz vs Vicente Luque

Nate Diaz má ještě jeden zápas ve smlouvě s UFC – tak proč z něj neudělat pořádnou pecku?

Vítěz páté sezóny Ultimate Fighter se před několika měsíci rozhodl pro souboj se svým kolegou Vincente Luquem.

A souboj s Brazilcem je přesně ten typ zápasu, ve kterém by se Diazovi dařilo. Oba muži ho chtějí a fanoušci ho chtějí. Ale z nějakého podivného důvodu se zdá, že vedení UFC o něj nestojí.

Možná chtějí Diaze udržet u ledu jako možného soupeře pro McGregorův comeback. Kdo ví?

Ale také by mohli co nejlépe využít Diazovy hvězdné síly tím, že ho tam postaví s kolegou Luquem.

#6 Dustin Poirier vs Conor McGregor IV

Ačkoli Conor McGregor prohrává v sérii s Dustinem Poirierem 2:1, čtvrtý zápas je vzhledem k tomu, jak skončila jejich trilogie, více než opodstatněný.

Děsivá zlomenina nohy, kterou McGregor utrpěl v prvním kole jejich červencového gumového zápasu, zanechala více otázek než odpovědí.

Přestože Poirier měl jasně navrch, nedá se s konečnou platností říct, že by měl zvednutou ruku.

McGregorovi není návrat do druhého kola cizí, o čemž svědčí i jeho vítězství v UFC 189 nad Chadem Mendesem.

Zlá krev spolu s tím, co kdyby, dělá ze čtvrtého zápasu mezi touto dvojicí nutnost. A vzhledem k nedávné Poirierově porážce se šampionem Charlesem Oliveirou je pravděpodobné, že by se nakonec mohl uskutečnit.

A ty další?