23. 4. 2024

Nejhorší fotbalové zranění? David Busst po souboji málem přišel o nohu!

Zdroj: Depositphotos

David Busst, obránce týmu Coventry, zažil 8. dubna roku 1996 strašné utrpení plné bolesti a zoufalství, které Premier League sotva pamatuje.

V 87 vteřině ligového zápasu s Manchesterem se po rohovém kopu dostal mezi dva hráče Manchesteru United, kteří šli naráz do skluzu.

V děsivé srážce utrpěl Busst vážné zranění na pravé noze, která mu byla ohnutá do tvaru písmene L. Jeho holenní i lýtková kost byly otevřeně zlomeny, což vedlo k ukončení jeho fotbalové kariéry.

Po 20 letech od této nešťastné události, ukázal světu svou zohavenou nohu. Okamžik byl tak hrůzný, že na tribunách stadionu Old Trafford se ozvala výkřiky zděšení.

Brankář Manchesteru United, Peter Schmeichel, byl svědkem incidentu zblízka a musel se odvrátit od hrůzného pohledu. Byl tak zdrcen, že dokonce utekl pryč od branky a pozvracel se, musel poté vyhledat pomoc psychologa.

Busst prošel následujícími měsíci peklem. Podstoupil celkem šestadvacet operací a nebylo jisté, zda mu nohu zachrání. S tváří bez emocí tvrdil, že kdyby věděl, kolik bolesti bude muset snášet, raději by si nohu nechal amputovat.

Nehoda, která ukončila jeho kariéru, zůstává v jeho paměti. Vzpomíná na okamžik, kdy se dostal do kontaktu s hráči Manchesteru United, a okamžitě věděl, že je něco vážně špatně.

Viděl hrůzu v očích svého spoluhráče Diona Dublina, když se k němu sklonil. Busst popsál, jak si uvědomil, že má nohu ohnutou do tvaru L, a pak jednoduše omdlel.

Díky úsilí lékařů mu nohu zachránili, ale kvůli těžkému zánětu už se nemohl vrátit na fotbalové trávníky. Přesto byl vděčný za jejich péči, která mu umožnila chodit. Těšil se i z návštěv spoluhráčů v nemocnici během jeho zotavování.

Busst si pamatuje veselou historku z doby, kdy už trochu mohl chodit. Jednou ho navštívil mladý kluk v baseballové čepici, který se představil jako David Beckham.

Tehdy ještě nebyl tak slavný, a Busst si z toho dnes sám s úsměvem utahuje. Po ukončení kariéry si udělal trenérskou licenci a nyní pracuje pro Coventry.