28. 4. 2024

Sporný gól Hulla rozhodl boj o Stanley Cup a rozzuřil Haška i celé Buffalo!

V červnu roku 1999 se český golman Dominik Hašek probojoval se svým Buffalem až do finále Stanley Cupu.

Po naganském triumfu z února 1998 tak mohl do své sbírky přidat další cennou hokejovou trofej.

Bohužel, nad síly týmu z Buffala byl Dallas.

Rozhodlo se v šestém finále, kde Buffalo padlo na domácím ledě 1:2 gólem až ze třetího prodloužení.

Vítěznou branku vstřelil až v 15. minutě třetího prodloužení Brett Hull, který dorazil puk pod tělem ležícího brankáře Dominika Haška.

Nádherná hokejová řež o Stanley Cup déle než pět hodin napínala devatenáct tisíc lidí v buffalské Marine Midland Areně, dvanáct tisíc fanatiků okolo obří obrazovky na místním baseballovém stadionu a miliony diváků u televizí po celém světě.

Když pak protřelý kanonýr Hull došťoural puk za zády ležícího Haška, Buffalo zuřilo.

Mužstvo i jeho oddaní příznivci se asi nikdy nezbaví pocitu křivdy, protože okolnosti Hullova gólu se příčily pravidlům.

Opakované záběry ukázaly, že Hull stál v okamžiku zakončení v brankovišti, což se nesmí. „Nechápu, jak to mohli uznat,“ zlobil se Hašek, který zápasil se smutkem.

Před závěrečným potřásáním pravicemi stál u střídačky, odložil přilbu, nasadil skelný pohled a kousal se do spodního rtu. Jakmile si odbyl gratulace, uháněl do šatny.

Nereagoval, když ho televizní reportér zkoušel přilákat na rozhovor a tahal ho za dres.