30. 1. 2023

NBA počítá ztráty kvůli koronaviru. Příjmy poklesly o stovky milionů dolarů

Příjmy zámořské basketbalové NBA klesly v uplynulé sezoně poznamenané pandemií koronavirus o 10 procent na 8,3 miliardy amerických dolarů. Finanční report po sdílených zprávách od jednotlivých klubů zveřejnila ESPN.

Podle analýz jen na vstupním přišla Profiliga o 800 milionů USD, dalších 400 milionů ztratila na prodeji reklamních výrobků a sponzoringu.

Na číslech se negativně odrazilo i ukončení dlouhodobé spolupráce s Čínou, generální manažer Houstonu Rockets Daryl Morey tento „negativní dopad“ vyčíslil na 200 milionů USD.

Ztráty by byly ještě mnohem horší, kdyby se NBA nedohrala v Orlandu v tzv. bublině. Liga by tak mohla přijít ještě o 1,5 miliardy dolarů, přičemž náklady na floridský „exil“ činily 190 milionů dolarů.

Kluby NBA chtějí novou sezónu 2020/2021 začít 22. prosince, v základní části by se hrálo po 72 zápasů, následovalo by řádně play off a všechno by se stihlo do OH v Tokiu.

Pokud by se ale hrálo opět bez diváků, kluby by přišli o 40 procent financí a ztráty by atakovaly hranici čtyři miliardy dolarů. Informovala agentura AFP.

Instagram did not return a 200.