28. 11. 2023

Sezona, jakou historie nezná? Fanoušci NBA by mohli dostat nejkrásnější vánoční dárek

Vedení basketbalové NBA uvažuje nad pozměněným formátem soutěže pro sezónu 2020/2021. Základní část by se začala v prosinci a měla jen 72 zápasů, což by hráčům umožnilo účastnit se olympijských hrách v Tokiu. Informaci přinesla agentura AFP.

Nový ročník se měl původně začít v lednu, změnu termínu musí schválit hráčská asociace. Dřívější start by však vedení soutěže přinesl větší příjem a současně umožnil odehrát větší počet zápasů jako původní alternativa.

Hrát by se totiž začalo již 22. prosince, jen tři dny před tradičním vánočním programem. Přesun na konec roku 2020 by zároveň umožnil organizacím uvolnit hráčů pro potřeby americké basketbalové reprezentace před 23. červencem, která bude na olympijských hrách v Tokiu bojovat o čtvrtou zlatou medaili za sebou.

V řešení jsou i dějiště zápasů. Navzdory úspěšnému minulosezónneho projektu s bublinami by vedení NBA upřednostnilo návrat do domácích hal.

Za účelem minimalizace cestování by však hostující tým odehrál na palubovce soupeře několik zápasů v průběhu několika dní. Zároveň by měli vědět zajistit testování fanoušků a systém pro čištění vzduchu, čímž by jim umožnily vstup na tribuny.

Konečné rozhodnutí musí padnout nejpozději 30. října, jen osm týdnů před avizovaným startem. Ještě před ním je totiž naplánován draft (18. listopadu) a otevření trhu s volnými hráči.