22. 6. 2024

Nashville – Colorado: Udrží se Laviny na vítězné vlně

Hlavním bodem dnešního utkání NHL bude střetnutí dvou týmů ve formě, Nashvillu Predators a Colorada Avalanche. Oba týmy jsou na vítězné vlně a dělí je pouze jeden bod, přičemž outsider Nashville má odehráno o dva zápasy více. Je jasné, že něčí vítězné tažení bude zmařeno.

NASHVILLE MÁ VÍTĚZNOU ŠŇŮRA

Nashville je v nejlepší formě v sezóně, vyhrál pět zápasů v řadě (první po prodloužení). Většina těchto zápasů však byla velmi vyrovnaná. „Predátoři sice neohromují ofenzivou, ale mají kvalitní a kompaktní tým. Ze zdravotních důvodů dnes bude chybět jeden z lídrů Ryan Johansen a nejistý je i start další opory Matta Duchena.

COLORADO MÁ NEJLEPŠÍ ÚTOK V LIZE

Colorado je jedním z nejlepších týmů v lize, co se týče kvality. V současné době drží sérii pěti vítězství v základní hrací době. Svou obrovskou ofenzivní silou ničí své soupeře, střílí nejvíce gólů v lize a ve svých zápasech dává hodně branek.

V předchozích šesti střetech „Laviny“ bylo pouze v jednom případě zaznamenáno méně než šest přesných zásahů. Nazem Kadri prožívá životní sezónu, po 23 zápasech je překvapivě nejproduktivnějším hráčem týmu s 37 body (11+26). Kvůli zranění chybí jedna z útočných hvězd Gabriel Landeskog.

NA CO DOPORUČUJEME VSADIT?

Vítěz zápasu – Colorado

Počet gólů – více než 5,5

Colorado na konci listopadu vyhrálo doma nad Nashvillem 6:2. Vítězná série by měla pokračovat i dnes, i když s tipem na vítěze zápasu budeme opatrnější.