28. 5. 2024

Čínský brankář se blýskl v KHL! Pojede na Olympiádu?

Pcheng-fej Chan. O jménu čínského hokejového brankáře jste slyšeli jen v případě, že jste opravdový fajnšmekr. Nebo sledujete české nižší soutěže. Třicetiletý asiat nastupoval předminulou sezonu v dresu China Golden Dragons ve druhé české nejvyšší hokejové lize.

Sestavený Tým, jenž v českém prostředí „sbíral zkušenosti“, dostával jeden výprask za druhým, u čehož nechyběl ani výše zmíněný gólman. Stejný hráč si na závěr minulého týdne připsal v barvách čínského Kunlunu premiérový start v KHL. Proti Novosibirsku sice výhru nevyčapal, ovšem vytáhl 37 úspěšných zákroků proti 40 střelám, a to dva roky nechytal!

Při svém působení ve druhé nejvyšší české hokejové lize měl Pcheng-fej Chan průměr 8,23 obdržených gólů na zápas. Od té doby soutěžní zápas nechytal. Až do teď. Včera dotáhl svůj Kunlun Red Start proti silnějšímu protivníkovi ze Sibiře až do prodloužení.

„To, že budu hrát, jsem se dozvěděl až den před utkáním. Většinou jsem na zápas naladěný, ale přiznávám, že jsem byl trošku nervózní. Nicméně s postupem hry jsem byl čím dál víc klidnější a sebevědomější. Byla to pro mě velmi důležitá a dobrá zkušenost,“ řekl Chan ke své premiéře v KHL.

Podobný výkon mu bude stačit parkrát zopakovat a v únoru pojede na Olympiádu, kterou Čína pořádá. Což o to, případných zájemců do brány by bylo hodně, jenže adepti budou mít pravděpodobně problém s regulemi Mezinárodní hokejové federace. Není tajemstvím, že většina čínského výběru tvoří naturalizování hráči.

Chan by tak mohl být výjimkou a krýt záda jednadvacetiletému Kanaďanovi Paris O´Brienovi.