19. 4. 2024

Analýza zápasu Vancouver – Toronto: V souboji ofenzivních týmů nebude nouze o góly

V atraktivním souboji dvou kanadských klubů v NHL se proti sobě postaví Vancouver Canucks a Toronto Maple Leafs.

VANCOUVER POD BOUDREAUEM JEŠTĚ NEPROHRÁL

Vancouver začal sezónu katastrofálně, z prvních 22 zápasů vyhrál jen šest a ve čtrnácti z nich neskóroval. Pak se ale karta obrátila a nyní se kosatky těší velmi dobré formě. Mají za sebou sérii šesti triumfů (dva po prodloužení), z toho pět doma, a vyhráli osm z posledních devíti zápasů.

Obrat ve výsledcích nastal po změně trenéra, kdy Travise Greena nahradil Bruce Boudreau. Pod novým trenérem tým ještě nepoznal hořkost porážky. Od jeho příchodu tým drží šestizápasovou vítěznou sérii s fantastickou úspěšností přesilovek 31,30 %. Boudreau se tak stal teprve šestým trenérem v historii NHL, který s novým týmem vyhrál prvních šest zápasů.

Vancouver je na tom velmi dobře, o čemž svědčí i fakt, že dokázal reagovat na nepřízeň osudu a v předposledním domácím utkání otočil zápas s Columbusem z 0:3 na 4:3. Momentálně je v sestavě hodně marnosti, ale netýká se to největších stálic.

TORONTO NA VRCHOLU LIGY

Toronto je v základní části jedním z nejlepších týmů ligy. V poslední době však nemá ideální formu, z předchozích šesti zápasů vyhrála tři po 60 minutách a tři z nich (jeden po nájezdech). „Maple Leafs mají největší sílu v útoku a jsou ofenzivně laděným týmem.

Ve svých zápasech obvykle vstřelí více gólů, v posledních osmi zápasech jich pokaždé vstřelili alespoň šest. Toronto je druhým nejlepším týmem v lize v přesilovkách s úspěšností 30,60 %. Hvězdný útočník Mitchel Marner je už více než dva týdny mimo hru kvůli zranění.

NA CO DOPORUČUJEME VSADIT?

Vítěz zápasu ve Vancouveru

Počet gólů nad 6,0

V tomto utkání bychom vsadili především na velkou porci gólů. Toronto je mírným papírovým favoritem, ale rozhodně bychom nevylučovali pokračování vítězného tažení Vancouveru.