23. 7. 2024

Muradov znovu o citlivém tématu s českou vlajkou: Takto jsem se rozhodl!

Mach Muradov se připravuje na svůj čtvrtý zápas v UFC, příprava na souboj s veteránem Geraldem Meerschaertem vrcholí. Aby podal co nejlepší výkon cestoval i do rodného Uzbekistánu. Jak se daří v přípravě a proč opět neponese českou vlajku?

,,Příprava jde suprově, poprvé mám dlouhou a plnohodnotnou přípravu, trvala více než tři měsíce. Cítím se dobře, ale i unaveně. Je to trošku dlouho. Zranění nějaké jsou, ale nechci je prozrazovat, vždy nějaké budou, je to takový sport, „ konstatoval Muradov pro isport.cz. 

Mach patří mezi největší hvězdy československé scény, není proto žádným překvapením, že po třech výhrách v řadě v nejlepší MMA lize světa se ho novináři ptají i na jeho titulové ambice.

 ,,Když jsem začal dělat MMA, chtěl jsem být šampionem v nějaké organizaci. To se stalo, pak jsem chtěl být v UFC, a jsem v UFC, mám tři výhry v řadě a novou smlouvu. Když bude všechno pokračovat tak, jako dosud, myslím, že to potrvá rok a půl, možná dva roky a mohlo by se stát, že budu bojovat o pás, „ pokračoval v rozhovoru. 

Fanoušky stále zajímá, zda si s sebou do dalšího zápasu vezme českou vlajku. ,,Odpověď je stále stejná. Budu mít jen jednu vlajku, a to uzbeckou. Stále nemám české občanství. Nemám ani trvalý pobyt, rozhodl jsem se, protože mě stát nerespektuje, tak nemám důvod zvedat jeho vlajku. Lidé mě tu mají rádi, já je mám rád také. Po zápase budu určitě mluvit česky a poděkuji jim. Tak jsem se rozhodl a nelituji to, „ řekl 31 letý borec.