29. 1. 2023

Khabib Nurmagomedov otevřeně: Krásky v ringu jsou zcela zbytečné!

Ruský bojovník MMA v důchodu Khabib Nurmagomedov (32) se stal nedávno majitelem organizace Gorila Fighting Championship, která si začátkem tohoto roku změnila jméno na Eagle Fighting Championship (EFC). Co bude v jeho organizaci jinak?

Na nedávné tiskové konferenci uvedl, že v kleci nehodlá mít tzv. „Ring girls“, které se starají o sexy show během přestávek mezi koly.

Svůj názor prezentoval, dnes pouze promotér, Nurmagomedov vskutku přímočarým způsobem. „Podívejte se, nechci nikoho urazit, ale tyto dívky v ringu jsou nejvíce zbytečnými lidmi ve světě bojových umění. Co je vlastně jejich význam ?,“ptal se otevřeně Nurmagomedov a jedním dechem pokračoval.

„Je zcela normální, když se číslo dalšího kola bude zobrazovat na obrazovce. Vím, že tyto dívky jsou součástí historie našeho sportu, ale historie nám už přinesla mnoho chyb. Studujeme proto, aby jsme se z chyb poučili. Takový je můj osobní názor, „dodal Nurmagomedov s tím, že fanoušci by se měli primárně soustředit jen na zápasy.

Zároveň poukázal na rozdíly v různých kulturách. Sám je totiž islámského vyznání. Do značné míry obnažené dámy provokující lascivními pózami jsou proto v rozporu s jeho vírou.

Instagram did not return a 200.