28. 11. 2023

Čepo: Co si odnesl z ATT, proč přestoupil k Attilovi, a v čem má navrch nad Peňázem?

Slovenský bijec se srbskými kořeny Vlasto Čepo se nedávno vrátil z mise v chorvatském ATT. Jak jí hodnotí? Nyní už je zpátky na Slovensku, ale vyměnil Chaos gym za Attilův SFG. Důvod? Jak vnímá nadcházející turnaj Oktagon 27? Proč si věří na Matěje Peňáze a kam až to chce v MMA dotáhnout?

Máš za sebou osmi měsíční působení v chorvatské buňce slavného American Top Teamu, jak by si ho zhodnotil? V čem si se nejvíce posunul?

🗣️ Působení v ATT rozhodně splnilo moje očekávání. Každý sparing tam byl jako boj o život. Trénovalo se dvoufázově od pondělka do soboty. Řekl bych, že nejvíce jsem se tam posunul v zápasení a boji na zemi.

Dveře tam budu mít i do budoucna otevřené a plánuji, že před zápasy tam budu jezdit na 2-3 týdenní kemp.

Dalo by se říct, že odchod do Chorvatska byla reakce na tvoji první kariérní porážku s Mateuszem Strelczykem?

🗣️ Ano, dalo by se říct, že to byl takový ten zlomový bod. Po té prohře jsem měl v sobě takovou nechuť zůstávat na Slovensku, tak jsem se sbalil a rozhodl odjet do zahraničí a obětovat tomu všechno.

V Záhřebu se ti dařilo, což dokládají dva vítězné zápasy, které jsi ukončil v prvním kole na TKO. Jaká budoucnost se ti rýsovala v Chorvatsku? Slyšel jsem, že jsi tam mohl dostat titulový zápas…

🗣️ Pokud bych tam zůstal, příští zápas bych mohl jít o titul střední váhy. FNC je nová a mladá organizace a byla už předem dohoda, že se po nějaké době vrátím zpátky do Oktagonu.

Nyní si zpátky na Slovensku. Nezamířil jsi však zpátky do bratislavského Chaosu, ale k Attilovi do trnavského SFG. Proč ta změna?

🗣️ Do Spartakusu jsem chodil už dříve jako boxer, ale kvůli práci jsem bydlel v Bratislavě, tak jsem se připravoval hlavně tam. V Chaose mne vedl Kamil Cibinski, kterému vděčím za hodně.

Nicméně v Chaosu je hodně amatérů, mladých zápasníků a všechno hlavně lehké váhy, takže bych tam neměl adekvátní sparing partnery. V SFG je více těžších vah, je tam třeba Pirát z mojí váhy. Navíc a Attilou mám super vztah, takže při návratu na Slovensko to pro mě byla jasná volba.

Po delší době tě čeká opět zápas v Oktagonu, tentokráte před diváky. Jak se těšíš? A co víš o svém soupeři Milosi Kosticovi?

🗣️ Těším se moc! Vím, že tam budu mít v hale velkou diváckou podporu. Hodně lidí mi fandí a píše, za což jsem vděčný a vážím si toho. Po dlouhé době budu zápasit před velkým publikem a jen doufám, že se z toho nezblázním. Zkrátka, že mi tam nepřepne ten mód, že půjdu do bitky bezhlavě.

Kosticův styl je hodně založený na síle, rád přenáší boj na zem, kde má tvrdý ground and pound.

Turnaj Oktagon 27 v Bratislavě bude vévodit titulová bitva Buchinger vs Barborik. Koho favorizuješ a proč?

🗣️ Těžké na tipování. Oba jsou absolutní špička na domácí scéně. Přeci jen, Ivan je zkušenější fighter, který si prošel hodně pekelnými zápasy. Pokud zápas půjde do pozdějších kol, přikláním se k jeho vítězství.

V jaké váhové kategorii vidíš v MMA momentálně svoji budoucnost? Je totiž známé, že můžeš chodit welter i střední.

🗣️ Líp se cítím ve střední váze, kam nemusím až tolik shazovat. Mimo přípravu mám totiž kolem 95 kilo, takže ta střední váha je pro mě nyní ideální.

Pokud vše půjde jak má, na konci roku tě čeká dlouho očekávaný duel s Matějem Peňázem. Mezi vámi je to napjaté, fanoušci se nemůžou dočkat. Cítíš, že tenhle zápas bude jiný?

🗣️ Jsem v hlavě nastavený tak, že ten zápas beru kdykoliv a kdekoliv. Chci, aby ten zápas proběhl a abychom už tuhle story ukončili.

Máš už v hlavě nějaký gameplan jak na Matěje? On je dost možná nejlepší postojář na československé scéně, troufneš si s ním jít do přestřelek? Je to i tvoje silná disciplína…

🗣️ Určitě je to nejlepší postojář na domácí scéně. Já si ale troufnu jít do přestřelky s kýmkoliv. Dokonce tady si spíše myslím, že to Matěj si netroufne. Bude si držet vzdálenost, bodovat a chtít mne rozebrat technicky. Přestřelky budou vyhovovat mně.

Matěje vnímám více jako sportovce, nemyslím, že snese tolik ran, není srdcem takový válečník jako já. Favorit bude on, ale já to mám rád být v pozici outsidera.

Je ti šestadvacet let, máš skvělý rekord (6-1), kariéru a nejlepší roky před sebou. Kde se vidíš třeba za tři roky? Máš nějaký konkrétní sen, kam to chceš v MMA jednou dotáhnout?

🗣️ Cítím, že moje kariéra v MMA teprve začíná, vždyť se tomu věnuji 2 roky. To nejlepší mám před sebou.

Za tři roky se vidím v nějaké světové organizaci, když Oktagon považuji za evropskou. Chci dělat co nejlepší a nejatraktivnější zápasy pro diváky. Zkrátka chci to dotáhnout co nejvýše, a ten strop je UFC, ale nyní se mám ještě hodně co učit.