Muradov vstoupil do uzbecké armády! Proč je to v Česku problém?

Už nějaký ten pátek se o uzbeckém MMA zápasníkovi Machmudu Muradovovi nepíše v souvislosti se skvělými výkony v kleci. Bulvár řešil jeho rozchod s českou zpěvačkou Monikou Bagárovou a v poslední době také problémy s vízy.

Zápasník slavné UFC se nejenže nemůže dostat do Česka, kde předtím jedenáct let žil, ale neprodloužené povolení se vztahuje i na celou Evropu.

Dvaatřicetiletý bojovník si navíc u českých úřadů nyní opět zadělal na průšvih. V rodném Uzbekistánu totiž vstoupil do armády.

Uzbek s českým srdcem. Takhle dlouhou dobu označovala Muradova česká média. Jenže bojovníkovi UFC začala s českými úřady docházet trpělivost a českou vlajku přestal zvedat. Důvod?

Nejen že mu úřady dlouhodobě nechtějí udělit občanství, ani prodloužit pobyt, nyní byl dokonce Uzbek vyhoštěn a musel zemi opustit.

„Neprodloužili mi víza a musel jsem odjet z Česka, abych neporušil žádný zákon,” sdělil Muradov začátkem srpna na sociálních sítích. „Teď moji právníci makají, brzy určitě dostanu vízum a vrátím se do Prahy,” pokračoval.

To však nyní bude těžší oříšek než si možná před nedávnem Mach sám myslel. Na svých sociálních sítích překvapil, neboť se rozhodl vstoupit do uzbecké armády.

Věrně sloužím republice Uzbekistán a svému prezidentovi,” stojí v příspěvku, jehož součástí jsou i fotky v uniformě se zbraní v ruce.

Uzbekistán však v roce 2005 podepsal s Ruskem pakt o vojenské spolupráci, což při válečné situaci na Ukrajině není pro české úřady zrovna vítanou záležitostí.

„Jedenáct let žiju v České republice a sedm let čekám na vízum, stát mě nerespektuje, tak jsem přestal zvedat i českou vlajku,” řekl Muradov pro Sport.cz v dubnu a zároveň přiznal, že zkusí zažádat o víza v jiné evropské zemi.

Rodák ze Sovětského Tádžikistánu, který se narodil do rodiny tádžických Uzbeků, se musí připravovat i na svůj další zápas v UFC. Po zrušeném turnaji ve Francii přišla změna v podobě turnaje v Abú Zabí, kde Muradov 22. října změří síly s Brazilcem Caiem Borralhem.

Instagram did not return a 200.