Edwards šokoval svět! Minutu před koncem poslal Usmana k zemi!

Historický návrat do zápasu. I tak by se dal popsat fenomenální kop na hlavu, který Leon Edwards v poslední minutě zasadil soupeři číslo jedna UFC Kamaru Usmanovi.

Navzdory nepříliš příznivému průběhu pětikolového zápasu našel Edwards nakonec dostatek síly, aby překvapil přítomné diváky ve Vivinit Areně.

Usmana uspal tvrdým kopem do hlavy a stal se tak novým králem váhové kategorie do 77 kilogramů.

A co hůř, v téměř desetileté kariéře nigerijského bojovníka je teprve druhým zápasníkem, který kdy Usmana porazil v souboji podle pravidel MMA.

Přitom duel mohl klidně skončit v rukou suveréna P4P žebříčku UFC.

S výjimkou prvních pěti minut se pětatřicetiletý Usman dokázal ubránit Edwardsovým náznakům šancí, k nimž skvěle kombinoval svou typickou hru po zemi a ve stoje.

Stačila však malá nepozornost a všechno bylo jinak. Výhrou rodák z Jamajky oplatil Usmanovi porážku z prosince 2015.

Zajímavé je, že Edwards se před vzájemným střetem nepotýkal s největšími jmény americké ligy.

“Usman byl pár vteřin od udržení titulu ve welterové váze, ale stačil jeden neuvěřitelný úder hlavou od Leona Edwardse a vše se změnilo!

Skvělé, Jamajka má dalšího krále UFC. Cítím ve vzduchu závan trilogie,” napsal na Twitteru šampion UFC v bantamové váze Aljaman Sterling krátce po šokujícím zvratu zápasu.

“Všichni jste o mně pochybovali, všichni říkali, že to nedokážu. Podívejte se na mě v tuto chvíli. Nejlepší bojovník všech vah dostal pořádnou ránu do hlavy,” řekl po zisku titulu dojatý Edwards.

Třicetiletý zápasník, který se narodil a do svých devíti let žil na Jamajce, se v mládí potýkal s těžkým životem přistěhovalce ve Velké Británii.

Když bylo Edwardsovi třináct let, byl jeho otec zastřelen v místním klubu v Birminghamu. Následující roky strávil zápasník s přezdívkou Rocky na ulici, kde neměl daleko k vězení.

V sedmnácti letech ho zachránila smíšená bojová umění. Edwards se vydal na cestu, která se mu dnes v kleci proti dominantnímu šampionovi Kamaru Usmanovi mnohonásobně vyplatila.

Z chudého chlapce se Edwards vypracoval na jedničku ve váhové kategorii do 77 kilogramů v prestižní UFC.

Instagram did not return a 200.