20. 4. 2024

MOL Cup a finálové zápasy? Takhle šel čas!

#2022 Sparta na kolenou. Slovácko ovládlo MOL Cup a získalo vytouženou trofej!

Fotbalisté Slovácka oslavili historický triumf. Ve finále poháru na domácím stadionu v Uherském Hradišti zdolali Spartu po jasném průběhu 3:1.

Všechny góly padly v první půli, dva z nich dal obránce Reinberk. Hosté byli bezradní.

Dohrávalo se v nedůstojných kulisách, v posledních dvaceti minutách totiž ke hřišti nastoupily desítky policistů se štěkajícími psy jako prevence proti tomu, aby fanoušci nevběhli na hrací plochu.

„Neuvěřitelný pocit štěstí. Moc si toho ceníme. Na titul v lize asi těžko dosáhneme, pohár je jedna z mála trofejí, kterou můžeme získat,“ líčil dojatý trenér vítězů Martin Svědík.

Slovácko získalo pohár na třetí pokus, finále v letech 2005 a 2009 prohrálo, ve druhém případě dokonce jako druholigové mužstvo.

1. FC Slovácko – Sparta Praha 3:1

Branky: 33. a 43. Reinberk, 12. Jurečka z penalty – 42. Háncko. Rozhodčí: Szikszay – Nádvorník, Hájek – Klíma (video). Žluté karty: Petržela – Suchomel, Čvančara, Dočkal. Diváci: 7991 (vyprodáno). Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště.

Slovácko: Nguyen – Hofmann, Daníček, Kadlec – Reinberk (46. Tomič), Havlík, Sadílek (90.+1. Šimko), Kalabiška – Petržela (67. Holzer), Cicilia, Jurečka (85. Vecheta). Trenér: Svědík.

Sparta: Heča – Suchomel (68. Minčev), Vitík, Hancko, Höjer (68. Dočkal) – Pešek, Ladislav Krejčí II., Souček (46. Sáček), Karabec (46. Haraslín), Hložek – Čvančara. Trenér: Horňák.