4. 5. 2024

Jak liverpoolský šutér Dirk Kuijt sestřil na Anfield Road Spartu z Evropské ligy!

Zdroj: Freepik

Psal se únor roku 2011 když AC Sparta Praha vycestovala na odvetné utkání šestnáctifinále Evropské ligy na sever Anglie do Liverpoolu. I přes srdnatý výkon v závěru padla.

Duelu na slavném Anfield Road předcházelo úvodní zápas dvojutkání na pražské Letné.

Letenští předvedli v prvním vyřazovacím kole Evropské ligy proti Liverpoolu odvážný výkon, byli i mírně lepší.

Český mistr mohl nakonec litovat, že proti anglickému favoritovi nedosáhl lepšího výsledku než jen 0:0.

„Výsledku si vážíme. Bylo to těžké utkání. Odvedli jsme poctivou práci a nemáme se za co stydět,“ netrápil se tehdejší kouč Sparty Josef Chovanec.

Sparta Praha – FC Liverpool 0:0

Rozhodčí: Meyer – Rafati, Wingenbach (všichni Něm.). ŽK: Řepka – Ngog, J. Cole. Diváci: 17 569.

Sestřih 👇

I v odvetě na domácí půdě se Liverpool rozjížděl pomalu a dlouho bylo vlažné i jeho vyhlášené publikum.

Liverpool zapnul na vyšší obrátky dvacet minut před koncem, kdy si znovu vypracoval několik rohů a z nich vždy hrozilo nebezpečí.

Naděje Sparty ukončil sedmý liverpoolský roh, po kterém se nejlépe orientoval v 86. minutě v šestnáctce Kuijt a razantní hlavičkou dal rozhodující gól. Snaha Pražanů v závěru už k ničemu nevedla.

FC Liverpool – Sparta Praha 1:0

Branka: 86. Kuijt. ŽK: Kelly, Poulsen, Carragher, Lucas – Pamič, Matějovský, Kweuke. Diváci: 45.000 (vyprodáno). První zápas 0:0, postupuje Liverpool.