29. 4. 2024

MS v basketbalu? Přehled finálových klání!

Mistrovství světa v basketbalu mužů je velice prestižní událost, která se koná jednou za 4 roky.

Pojďme se zaměřit na finálové duely o zlato.

#2023 Němečtí basketbalisté zdolali Srby a poprvé ovládli MS

Němečtí basketbalisté poprvé vystoupali na světový basketbalový trůn. Ve finále šampionátu na Filipínách porazili Srbsko 83:77 a vyhráli i osmý zápas na turnaji.

Hvězdou finále byl rozehrávač Dennis Schröder, který nasázel 28 bodů a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem mistrovství světa.

Finálový zápas byl dlouho vyrovnaný, první poločas skončil 47:47. V třetí čtvrtině utekli Němci soupeři na rozdíl 12 bodů, ale Srbové zabojovali a po trestných hodech Marka Guduriče snížili 39 sekund před koncem na 77:79.

Pak ale z nájezdu zvýšil Schröder a v závěru přidal další dva body z trestných hodů, kterými zpečetil německé vítězství.

Německo – Srbsko 83:77 (23:26, 47:47, 69:57)

Nejvíce bodů: Schröder 28, F. Wagner 19, Voigtmann 12 – Avramovič 21, Bogdanovič 17, Petrušev 10. Trestné hody: 25/22 – 19/16. Fauly: 21:22. Trojky: 7:9. Doskoky: 35:29. Diváci: 12.022. Místo: Mall of Asia Arena (Pasay).