28. 5. 2024

Loučení s Letnou? Jak Brabec po deseti vteřinách na hřišti sestřelil Sönderjyske!

Zdroj: Freepik

Konec srpna roku 2016 se na pražské Letné nesl ve znamení boje o postup do Evropské ligy. Po bezgólové remíze v Dánsku zbývalo doma porazit neznámý tým Sönderjyske. Moc hladce to však nešlo…

Sönderjyske bylo kousek od senzace, Sparta od ostudy kardinálních rozměrů. Mohly za to nevídané kiksy obou stoperů Kadlece s Holkem.

Sestřih utkání 👇

Každý z nich v závěru poločasu zkazil rozehrávku způsobem, že tím vypracoval šanci pro soupeře. A Uhre i Klöve si s tím poradili.

To jiný stoper, Jakub Brabec, vysedával tou dobou na lavičce. Spekulovalo se, že ve svých 24 letech z Letné odejde a celé léto zůstával mezi náhradníky.

Tohle měl být dost možná jeho poslední zápas za Spartu. Zatím však sledoval trápení svých spoluhráčů.

Sparta byla na ručník, prohrávala, nedařilo se jí a čelila šancím soupeře. Kdyby hosté dali třetí gól, bylo by hotovo.

Trenér Ščasný nemohl využít Dočkala, který měl zdravotní problémy. Chyběli i další elitní záložníci Matějovský a Konaté. I proto se do zálohy stáhl kanonýr Lafata. Ten v závěru poločasu po rohu zažehl přesnou hlavičkou naději.

Ale i tak to byl dál stejný obrázek. Hosté se v pohodě bránili, sparťané se trápili, i když se snažili a byli aktivní. Silou vůle, ne uměním zápas otočili.

V 69. minutě Šural po centru Frýdka hlavou vyrovnal. Pořád však chyběl jeden gól, jelikož za starých výkladů pravidel by postupoval tým, který dal na hřišti soupeře více gólů.

Pak Koubek chytil tutovku a dal spoluhráčům v poli naději. Následoval šťastný tah trenéra Ščasného a přišla chvíle stopera Brabce.

Sotva při střídání vběhl na hřišti, sprintoval do vápna. Doputoval k němu míč po dlouhém autu Frýdka, a tak do něj trknul.

Obrovská euforie, nadšení zaplavily Letnou, která předtím pískala.

Sparta tak porazila dánský tým jeho vlastními zbraněmi, tedy standardními situacemi.

Jakub Brabec se s Letnou rozloučil ve velkém stylu, když hned v pozápasovém rozhovoru prozradil, že odchází do belgického Genku.