30. 5. 2024

Milan Ďatelinka: Já mám být pod tlakem? Karlos prohrou přijde o všechno, můžu ho poslat do důchodu

V sobotu večer se opět na několik hodin zastaví dění na domácí MMA scéně a všechny pohledy budou směřovat do Brna. Šampiona střední váhy Karlose Vémolu čeká na turnaji Oktagon 22 první obhajoba titulu proti Milanu Ďatelinkovi. Zastaví 35letého českého „Terminátora“ o deset let mladší model z Považské Bystrice?

„Cítím se v pohodě, jen jsem unavený z tréninků a hubnutí. Nacházím se již v odvodňovací fázi, je to nyní divoké. Těším se na pátek, když už budu mít navážené. Nejraději bych zápasil a jedl cokoliv, to bohužel nejde, „řekl Ďatelinka v rozhovoru pro ŠPORT.sk.

Attila mi prozradil recept na Karlose

Jeho zápas s Vémolou oficiálně potvrdili před dvěma měsíci, na největší výzvu dosavadní kariéry se připravoval o měsíc déle. Už den před Silvestrem po vítězství v 1. kole nad Davidem Hoškem byl přesvědčen, že dostane šanci zabojovat o titul.

„Jsem spokojen se všemi aspekty přípravy. Součástí každé jsou také věci, které tam nechceš. Nebudu je konkretizovat, šel bych proti sobě. Do přípravy jsem dal všechno, jsem v nejlepší formě dosavadní kariéry,“ prohlásil slovenský bojovník s přezdívkou “ Mr. Comeback „.

Kromě žilinské boxerny se připravoval i v Spartakus Fight Gymu v Trnavě pod vedením Attily Végha. Vítěz Zápasu století říká, že má „vzácný recept“ na Vémolu. „Ano, Attila mi ho prozradil,“ potvrdil Ďatelinka a nechtěl konkretizovat ingredience ani další detaily přípravy: „Karlos by to mohl použít proti mně.“

Végh zhodnotil spolupráci s Ďatelinkou: „Mnoho lidí si myslí, že Milanko je čistý postojář. Je však velmi šikovný i na zemi, umí udělat takedown a na jeho váhu má sílu. Je komplexní bojovník, zápas může proběhnout jakkoliv. Myslím, že to bude atraktivní duel. Očekávám, že překvapí Karlose. Vidím to tak, že Milanko zvítězí! „

Větší boj s váhou než tlakem

Vémola předpověděl, že Ďatelinku kromě nedostatku zkušenosti „sežere“ tlak médií a fanoušků. „Nelze se odstřihnout úplně. Zda je v gymu nebo nakupuje rohlíky v potravinách, lidé mu připomínají souboj s Vémolou. Vstává a usíná s naším zápasem. A tlak roste , věřte mi, „ avizoval „Terminátor“ v rozhovoru pro ŠPORT.sk.

„Necítím žádný tlak. Když si takto občas povídáme, nemám s tím nejmenší problém. Kdyby nebyl koronavirus, možná bych pocítil tlak na mediálních termínech a Karlosovi by to vyšlo. Takto mám hlavu čistou a soustředěnou na zápas, zhodnotil Ďatelinka situaci čtyři dny před soubojem.

„Bojuji více s váhou než tlakem,“ zasmál se účastník první Oktagon Výzvy. Shazování trápí i Vémola. V úterý vyjádřil pochyby, zda ve čtvrtek ráno naváží nanejvýš 94 kilogramů. To znamená, že i podle ideálního scénáře by měl přibližně 24 hodin na odvodnění 10 kg, aby splnil limit střední váhy. Deset kilo považuje za horní hranici, když odvodňování jde bez výrazných problémů.

Šampion střední váhy Karlos Vémola je špička v práci s hmotností, vše dělá pod dohledem lékaře. Zkušenosti mu umožňují navážit v pátek dopoledne 84 kg a v sobotu večer atakovat stovku aniž pocítí negativní důsledky.

Ďatelinka měl v posledním zápase s Hoškem přibližně 88 kilo, proti Vémolovi bude těžší: „Chci mít plus-mínus 93 kilogramů. Když bude Karlos těžší do pět kilo, rozdíl se neprojeví. Když bude mít více než 98 kg, rozdíl už bude trochu cítit.

Karlos prohrou přijde o všechno

Poslední staredowny Vémolu s Lohorém či Mikuláškem byly divoké. Ďatelinka však očekává klidný průběh: „Z mé strany nic nehrozí.“ Vyjádřil se i k rituálnímu nástupu Vémoly, když těsně před utkáním během vyhlašování netrpělivě pochoduje z jedné strany klece na druhou a vrčí jako lev: „Ať dělá, co chce, nezastraší mě. jdu do klece bojovat, ne dělat opičky. „

„I když je Ďatelinka skvělý kluk, za dva měsíce jsem se ho naučil nenávidět. Jdu ho zabít a myslím to vážně. Attila mi vzal všechno a nyní totéž vidím v Ďatelinkovi. Je nepřítel, zloděj, který mě chce připravit o všechno. Trénuji 30 let, on vyhrál čtyři zápasy. Chce udělat zkratku a vzít mi to. Nedokážu to připustit, „ říká Vémola o svém nastavení na zápas.

Podle kurzů a sázek jasný favorit neočekává komplikace a vítězstvím si je tak jistý, že prostřednictvím Instagramu poslal organizaci odkaz s fotkou Leandra „Apolla“ Silvy: „Hlásím, že hned po Oktagonu 22 budu připraven.“

Naznačil tím, že už 1. května bude připraven nahradit zraněného Davida Kozmu v souboji s Brazilcem. Opakovaně mluví o dalších soupeřích po Ďatelinkovi jako Samuel „Pirát“ Krištofič, Martin Buday a samozřejmě Attila Végh.

„To je dobré, že Karlos přemýšlí takto. Neberu to jako nedostatek respektu vůči mně. Nemůže být nastaven na negativní scénář. Já také nosím v hlavě plány, co bude po sobotním vítězství,“ kontruje Ďatelinka

„Tlak vytvářený Karlosem na mou osobu je umělý, já nemám co ztratit. Cítím se stejně jako před zápasem s Hoškem nebo Vaškem Mikuláškem. To Karlos může přijít o titul, bilanci a další výzvy. Odepisuje mě, že jsem v kariéře dosáhl jen čtyři vítězství nad nijakými bojovníky. Co pak udělá, když ho zdolám? Po prohře přijde o všechny plány, můžu ho poslat do důchodu,“ dodal slovenský ranař.

Bude odveta?

Ďatelinka očekává s přítelkyní přírůstek do rodiny. „Uvidíme, jak mě to zasáhne,“ pousmál se při otázce na plány po zápase s Vémolou a reagoval, zda by mu dal v případě vítězství šanci na odvetu hned při první obhajobě: „Nevím, jestli bych v tom viděl význam. Musel by vyhrát 1-2 zápasy, pak bych možná uvažovat o odvetě.“

Ďatelinka Vémolu respektuje a řekl: „Věřím, že po zápase se z nás stanou přátelé. Rád bych se s ním a Machem Muradovom v budoucnu připravoval na další souboje.“

Fanouškům před dosud životním zápasem poděkoval za podporu a vzkázal: „Můžete očekávat atraktivní a dynamický souboj. S vítězným koncem pro mě.“

Zdroj: Aktuality.sk