17. 4. 2024

Kdo je nejlepší MMA zápasník všech dob? Šéf UFC Dana White má jasno!

Zdroj: Depositphotos

Věčná diskuze mezi fanoušky, novináři, ale i samotnými bojovníky. Kdo je ten, který je ze všech nejlepší? Prezident UFC Dana White má celkem překvapivě hned jasno. Tak kdo?

Velmi mnoho „voličů“ má v téhle pomyslné anketě neporažený Khabib Nurmagomedov, který po své třetí obhajobě titulu lehké váhy odešel do sportovního důchodu.

Na závěr kariéry mu navíc Dana White udělal tu radost, že jej dosadil do čela pound for pound žebříčku, kde vždy stojí aktuálně nejlepší bojovník napříč váhovými kategoriemi. Khabib na něm po dlouhé době vystřídal Jona Jonese.

A jak tedy tuto otázku vidí Dana White nyní? „Nejlepší UFC zápasník všech dob je Jon Jones,“ řekl White jasně, přičemž se poohlédl na jeho jedinou kariérní prohru, která přišla po diskvalifikaci po sérii nedovolených úderů. „Tohle se nemělo stát, takhle to prostě nemělo být. Je to neštěstí…,“ přemítal.

Na Khabiba však nezapomněl.  Khabib je nejlepší UFC fighter současnosti – v tuto chvíli,“ připomínal.

Kdo dlouhodobě sleduje dění v nejlepší organizaci světa, musí dát šéfovi UFC za pravdu. Conor McGregor se možná nejvíce zasloužil o zpopularizování tohoto sportu, Anderson Silva byl nejdominantnější šampion, ale největší odkaz zatím v kleci zanechali právě Jones a Khabib.