21. 2. 2024

Messiho vábí Manchester City. Uzrál čas odejít z Barcelony?

Je pochopitelné, že po zdrcující prohře Barcelony v Lize mistrů s Bayernem Mnichov (2-8), která uzavřela tuto nevydařenou sezónu Katalánců, budou spekulace ohledně možného odchodu Lionela Messiho z Barcelony přibývat.

Fámám o jeho odchodu totiž nahrává několik faktorů na čele se skutečností, že Messi stále nepodepsal s Barcelonou novou smlouvu a ta současná končí už po příští sezoně.

Když k tomu přidáte ne právě ideální vztahy s vedením klubu, špatnou formu týmu a přibývající věk v kombinaci s touhou vyhrávat další trofeje, jde o ideální manévrovací prostor pro novináře, kteří podle všeho budou den co den přinášet novinky týkající se jeho možného odchodu z Katalánska.

Ta nejnovější hovoří o velkém zájmu Manchesteru City, který po včerejším vyřazení v Lize mistrů cítí, že musí udělat ještě něco navíc, aby klub konečně získal kýženou „Ušatou trofej“. Tím něčím by mohl být právě příchod rekordního držitele Zlatých míčů a obnova jeho spolupráce s Pepem Guardiolou.

Britský tisk tvrdí, že ani City si však nemohou dovolit vyplatit Messiho ze současné smlouvy s Barcelonou, protože výkupní klauzule je stanovena na astronomických 701 milionů eur.

Katalánci by však prý vzhledem k finančním problémům klubu byli ochotni přistoupit i na výrazně menší částku. Na druhou stranu je třeba uvést, že vedení Barcelony určitě nepřistoupí na žádnou dohodu, pokud bude cítit alespoň malou šanci pro Messiho setrvání.

Odchod Messiho během léta stále málo pravděpodobný. Messi si totiž Barcelony velmi váží. Pomohla mu v dětství, kdy měl problémy s růstem a prakticky ho vychovala pro velký fotbal.

Vděčí jí za hodně. A proto je nejpravděpodobnější, že Lionel si počká do příštího léta, kdy mu vyprší smlouva a kdy budou volby nového prezidenta a vedení klubu. Teprve pak se rozhodne na základě aktuálního stavu co s kariérou dál.