28. 2. 2024

Mason Greenwood: Gólový spasitel Rudých ďáblů?

Říkejte tomu jakkoli. Instinkt, pud, věc krve, dar přírody, nějaká vnitřní alchymie…Někteří hráči se zkrátka rodí se zvláštním citem pro góly. Mason Greenwood, 18letý útočník Manchesteru United, je jedním z nich.

Proslulí odchovanci Manchesteru United? Bobby Charlton a George Best, Fergusonovi hoši Ryan Giggs, Paul Scholes, David Beckham a pochopitelně i současná modla Marcus Rashford. Kdo však prozáří budoucnpst?

Mason Greenwood! Příští ozdoba Old Trafford. Další diamant „Málokdy vidíte talent, který má levačku i pravačku na tak vysokém stupni,“ říká bývalý stoper United Rio Ferdinand.

Ole Gunnar Solskjaer mu otevřel dveře do prvního týmu a Mason chytil šanci za pačesy. Zelenáče mezi hvězdami jako jsou Paul Pogba, Harry Maguire nebo Marcus Rashford opravdu nepřipomínal.

Fanoušci Rudých ďáblů ho milují. S klubem je spjatý odmalička. Odchovanec. Mít v osmnácti pevné místo v kabině United a přízeň fanoušků je sen tisíců fotbalistů.

V Manchesteru musí pohlídat, aby nedopadl jako Michael Owen. „Michael za Liverpool nastupoval od útlého věku, hrál spoustu zápasů a čelil neúměrnému tlaku. To si později vybralo svou daň. Všechna ta zranění a předčasný konec…United nesmějí udělat stejnou chybu jako tehdy Reds,“ myslí si Ferdinand.

„Chci v tomhle klubu zanechat hlubokou stopu. Čeká mě hodně práce. Piluji střelbu i hlavičky. Ty nepatří k mým přednostem, a to tak hodlám napravit,“ říká sám Greenwood. Koho obdivuje? „Mám dva vzory. Rooneyho a brazilského Ronalda. To jsou mí favoriti. Wayne je nejlepším střelcem Anglie i Manchesteru United. Brazilce mi dával za příklad táta. Kolik jsem viděl jeho gólových videí? Stovky,“ doplňuje Mason.

Jen tak na okraj. Uhánějí ho stovky sportovních agentur, ale Mason zatím všechny odmítá. Zastupuje ho jeho otec a jen tak to nezmění. Čeká ho velká budoucnost? Na Old Trafford věří, že ano.

Zdroj: Časopis Góóól