28. 5. 2024

TOP 10 nejlepších fotbalistů roku 2020

Zlatý míč letos nepozná svého vítěze – poprvé od založení ankety v roce 1956. Proč? Zase ten koronavirus. Udělali jsme tedy vlastní žebříček nejlepších hráčů minulé sezony.

Kdo patřil k nejlepším? Hodnotili jsme individuální bravuru i podíl na týmových trofejích.

10.místo: Erling Haaland

Paranormální jev. Premiéra v Lize mistrů? Hattrick. Premiéra za Dortmund? Hattrick. V jeho podání to vypadá jako nic. Je mu teprve dvacet a střeleckém tachometru mu svítí neobyčejně vysoké hodnoty.

9.místo: Kylian Mbappé

Potýkal se se zraněním, ale kdykoliv nastoupil, jakoby se do protivníků zařízla cirkulárka. Během tří let zažíváv dresu PSG samé úrodné gólové sklizně. Čtyřnásobný mistr Francie, mistr světa a nově i finalista Ligy mistrů. A to nedávno sfoukl na narozeninovém dortu teprve 21 svíček.

8.místo: Manuel Neuer

V posledních letech se psalo, že vyklidil pole mladším. Becker, Oblak, Ter Stegen jej zastiňovali. Jenže v této sezoně se německý velikán opět vytáhl a ukázal, že je stále brankářskou extratřídou. Ve finále Ligy mistrů byl báječný.

7.místo: Ciro Immobile

Životní sezonu zakončil se 36 góly v Serii A čímž vyrovnal Higuaínův rekord. Získal Zlatou kopečku pro nejlepšího střelce evropských lig, když dal o dvě více než Robert Lewandowski. Poprvé od roku 2009 je tak trofej v moci někoho jiného než tria Messi, Ronaldo, Suaréz. Svému Laziu vystřílel vytouženou Ligu mistrů.

6.místo: Sergio Ramos

Zákeřnost mu není cizí a dost lidí jej nemůže vystát, jenže příznivci Realu vědí, že impozantnějšího kapitána v klubu nikdy neměli. Jeho srdce bije tlukotem ryzího bojovníka. Bezchybně organizuje obranu a přitom dává plno branek a kope penalty.

👇 A těch 5 nejlepších?