5. 6. 2023

Marquinhos: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Tohle není ten příběh chudého brazilského kluka ze slumu, který hrál fotbal bos, protože neměl na kopačky. Stejně jako Neymar nebo David Luiz, i Marquinhos patřil mezi brazilskou fotbalovou šlechtu už od žáčků. Od dvaceti patří mezi mistrovský kádr PSG. Víte ale, který český trenér ho přivedl do Evropy a dal mu šanci?

#1 Kořeny v hlavním městě fotbalu

Tohle nebude ta story o chudém brazilském klukovi ze slumu, který se do akademie propracoval přes pouliční fotbálky. Marquinhos se narodil do rodiny střední třídy v hlavním brazilském městě fotbalu, což je Sao Paolo.

Jeho matka navštěvovala zápasy místních Corinthians i v pokročilém stádiu těhotenství. Poslání malého chlapce bylo předurčeno než se narodil.

#2 Náboženství

Vážně jste si mysleli, že Marqionhos je jeho pravé jméno? Brazilský zadák je křtěný je jako Marcos Aoás Corrêa. Vychován v křesťanské rodině věří, že nejsilnější silou vesmíru je víra. O tom svědčí i jeho tetování na levé noze, které znázorňuje věčné přátelství.

#3 Brankář v Cortinhians

Když bylo Marquinhosovi 8 let, připojil se do vyhlášené akademie Corinthians, milovaného klubu svých rodičů. Trenéři vzpomínají, že měl velké vlohy stát se brankářem, nakonec však zvítězila touha hrát v poli.

#4 Talentovanější bratři

V Brazílii hraje fotbal snad každý malý kluk. Marqionhos má bratry a bratrance, kteří nebyli výjimkou. I oni působili v mládežnických kategoriích a nejen trenéři, ale i rodiče na ně vzpomínají jako na ty talentovanější.

Jenže nezdolnou píli jako Marquionhos neměli. Už od malička si tvrdě šel za svým snem, neustále na sobě pracoval, rozvíjel se. Mentalitu profesionála měl snad vrozenou.

#5 Česká stopa

Víte, kdo byl prvním trenérem, který v září 2012 poslal tehdy 18letého Marquinhose na plac? Byla to české trenérská legenda Zdeněk Zeman, který tou dobou byl u kormidla AS Řím.

To on rozhodl, že se Marquionhos stěhoval z rodného Sao Paola do Evropy. Za sebou měl jednu sezonu v dospělém fotbale v dresu Corinthians.

👇 A těch 5 dalších faktů?