15. 7. 2024

Klopp i Mourinho se ocitli ve složité situaci. Hrozí jim vyhazov?

Trenér Jose Mourinho z Tottenhamu Hotspur bude zřejmě pokračovat ve spolupráci s týmem i přes nedávné neúspěchy. Podle portálu theathletic.com nemá portugalský kormidelník ve smlouvě bod o ukončení spolupráce, který by stanovil podmínky propuštění.

Tottenham v uplynulých pěti zápasech anglické Premier League zaznamenal čtyři prohry. Po 23 zápasech jsou Londýňané s 36 body na devátém místě a za příčkou zajišťující evropskou soutěž zaostávají o tři body. „Kohouti“ také nedávno vypadli v FA Cupu, v osmifinále prohráli s Evertonem.

Tři prohry po sobě má na svém kontě i obhájce titulu FC Liverpool. Trenér Reds však má podporu fanoušků klubu, kteří ji vyjádřili po sobotní prohře na hřišti Leicestru City. Na plot stadionu Anfield vyvěsili transparent: „Jürgen Klopp, nikdy nebudeš kráčet sám.“ Jsou to slova hymny, kterou diváci v Liverpoolu zpívají před každým zápasem své miláčky.

Liverpool získal v 24. zápasech Premier League 40 bodů a patří mu čtvrtá příčka. Odstup od vedoucího Manchesteru City má 13 bodů. Liverpool nyní čeká osmifinále Ligy mistrů proti RB Lipsko, zápasy se budou hrát 16. února a 10. března.