Marek Hamšík: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Marek Hamšík dokázal to, o čem sní každý fotbalista. Stal se uznávanou a opěvovanou legendou nejen ve slovenské reprezentaci ale i v Neapoli. Loupežné přepadení, drahá auta či síla na zničení Berlusconiho. Přinášíme TOP 10 zajímavých faktů o kariéře a životě rodáka z Banské Bystrice, o kterých jste pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli.

#10 Rodinná sportovní tradice

Markovi na náročné cestě stát se fotbalistou světové třídy jistě v mládí pomohla i skutečnost, že sport byl v jejich rodině velmi důležitou součástí. Zatímco otec Richard hrával také fotbal, jeho matka Renáta a sestra Michaela se věnovali házené.

I jeho sestra však nakonec zůstala spjata s fotbalem, protože se provdala za uruguayského fotbalistu Waltera Gargana, který kromě Neapole hrával i v Interu Milán či v Parmě.

#9 Rafael Benítez

Jeden z nejzkušenějších trenérů současného fotbalu přišel trénovat Neapol ještě v roce 2013. Modří z pod Vesuvu sice vyhráli pod jeho taktovkou italský pohár i superpohár, ale slova Marka Hamšíka po jeho odchodu do Realu Madrid mluvili jasným směrem. “Náš nový trenér má odlišný styl od Beníteze. Konečně nemusím hrát zády k bráně soupeře, řekl uznávaný záložník. Cesty španělského kouče a slovenské hrající legendy se však znovu spojily v čínském Dalianu, kde však Marek naposledy odehrál zápas ještě v září 2020.

#8 Otec musel prodat auto

Portál richathletes.com ve svém článku věnovaném Markovi Hamšíkovi uvádí, že když měl mladý fotbalista 14 let, jeho otec kvůli financím prodal jediné auto, které v té době rodina vlastnila. Marek se totiž v tomto věku přesouval do akademie Slovanu Bratislava, přičemž tato životní změna si přirozeně vyžadovala nemalé finance navíc. Otcova důvěra a podpora se nakonec plně vyplatila, co si v dnešní době může několik rodin vzít jako motivační příklad na podporu svých nadaných dětí.

#7 Dědic Nedvědova trůnu

Česká fotbalová legenda byla součástí italského fotbalu úctyhodných 13 let. Pavel Nedvěd ukončil hráčskou kariéru v roce 2009 a o rok nato v rozhovoru dostal otázku ohledně Marka Hamšíka. “Marek Hamšík je můj dědic v italském fotbale. Je to hráč, který se mi svým herním stylem nejvíce podobá. “

#6 Přezdívka

Marek je ikona po více stránkách. Kromě účesu či módního stylu se pozornosti neskryla ani jeho přezdívka. Pojem Marekiaro se rychle stal ikonický nejen v Itálii, přičemž většina jeho příznivců na Slovensku nezná genezi této přezdívky.

Jde přirozeně o spojení jména Marek a výrazu Kiara, kteří obyvatelé Neapole používají pro vodní toky obklopující město na jihu Itálie, na které jsou samozřejmě velmi hrdí.

👇 A těch dalších 5?

Instagram did not return a 200.