21. 6. 2024

Pep Guardiola: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Zdroj: Depositphotos

Všude kam přišel sebou přinesl motivaci vyhrávat a chuť bojovat o nejvyšší příčky. Je to stratég, který si na disciplíně i dokonale promyšlené hře dá potrpět. Kde působil, vyhrával trofeje. Jeho úspěchy známe, kdo však zná jeho mentora ze začátků kariéry? Oblíbenou kapelu? A nebo ví, proč nedává rozhovory?

#10 Mistr Bielsa a žák Guardiola

Psal se rok 2006, když si už pomalu stárnoucí Pep vybíral co ho bude čekat po konci kariéry fotbalisty. Přemýšlel nad mnoha možnostmi, ale ze všech nejvíc mu imponovala myšlenka fotbalového trenéra.

Kontaktoval tehdy bývalého trenéra argentinské reprezentace Marcela Bielsu pro zaučení do oboru manažera. Člověka mediálně tehdy tolik neznámého, ale za to o kopané toho věděl všechno. Společně strávili stovky hodin při debatách o taktice. Při posledním dnu návštěvy se nakonec z dvou kolegů stali velcí přátelé.

#9 Jedině Coldplay

Při stěhování do Anglie, kvůli novému angažmá v Manchesteru City, si španělský kouč oblíbil anglickou skupinu Coldplay. Jeho nejoblíbenější písničkou od této kapely je „Viva la vida“. A právě tuhle zmiňovanou píseň pouští hráčům před zápasem.

#8 Módní elegán

Tak v tomhle téma není o čem. Když se v Anglii ptáte, kdo má z odvětví fotbalu ten pravý smysl pro modu, fans nezvolají nikoho jiného než samotného Guardiolu.

Díky svému módnímu stylu byl Pep na hlavních stránkách španělských nebo italských magazínů o módě. Na své straně má fanoušky, který se jeho „stylem“ rádi inspirují.

#7 Fotbalový vzor z Nizozemska

Jako dítě i hráč z celého srdce zbožňoval takhle talentovaného hráče jakým byl Johan Cruyff. Jeho respekt se o to více zvětšil, když začal nizozemský fotbalista novou etapu trenéra. Pro štěstí Guardioly zakotvil i jako kouč v Barceloně. Cruyff tehdy předával nabité zkušenosti mladému talentu.

#6 Pep spisovatel?

Posledních pár let napsali autoři o kouči z Manchesteru mnoho inspirativních knih. Málo lidí však ví, že samotný Guardiola napsal autobiografii ještě jako fotbalista. Jeho dílo se jmenovalo „La meva gent, el meu futbol“ (Moji lidé, můj fotbal) a vyšlo v roce 2001.