Má Procházka nového vyzyvatele? Ten je zápasem s ním doslova posedlý!

Jak to tak bývá, na šampiona UFC se musí stát fronta. Někdy čekáte měsíce, někdy roky. Šampion na trůnu si pak může ve spolupráci s organizací diktovat podmínky komu dovolí se o jeho pás pobít. Takovou situaci teď zažívá český samuraj Jiří Procházka. Kdo další se nyní zařadil do pomyslné fronty?

Jednatřicetiletý americký bojovník Jamahal Hill vyzývá Procházku už roky. Ve včerejším hlavním zápase UFC on ESPN 40 poslal k zemi bývalého titulového vyzyvatele Thiaga Santose a v žebříčku se dost možná posune do top 5.

Hill se může pyšnit impozantním rekordem 11 výher a pouze jediné porážky s tím, že je v UFC známý finišer. Stejně jako Procházka, i on zápasy zásadně ukončuje před limitem.

Hlásit se o zápas s Procházkou začal už dříve. Po únorovém vítězství nad Johny Walkerem k potencionálnímu duelu prohlásil:  „Kdybychom se potkali v oktagonu, rozhodně by vzduchem létaly bomby. Ten zápas by se díky našemu stylu boje prodával sám,“ zhodnotil případný střet obou válečníků.

A na Jiřího nezapomněl ani včera. V pozápasovém rozhovoru řekl: “Zajímají mě všichni z vrcholu divize, ale rád bych se utkal s Jiřím. Už se o něj hlásím asi dva roky. Prostě s ním chci bojovat. Je mi jedno, že je šampion. Mám dvakrát více UFC výher, než on. Chci ho. Pokud to s ním nedopadne, tak chci toho, který vládl předním. Vezmu Jana. Jsem hladový. Tenhle lev chce zlato a je jedno, jestli je současné a nebo bývalé,” vysvětloval Hill po zápase, že chce Jiřího Procházku a pokud nedopadne ten, tak Jana Blachowicze.

Souboj s Procházkou však vzhledem k hladové konkurenci není na pořadu dne. O odvetu se hlásí Glover, právo by měl mít i Rus Ankalaev a v diskuzi je i bývalý šampion Jan Blachowicz.

Právě s ním by se při určitém sledu událostí mohl Hill utkat a byla by to největší prověrka jeho kariéry.

Instagram did not return a 200.