20. 6. 2024

Nejlepší zápasník mimo UFC mění organizaci! Kam se upsal?

Chorvatský MMA bojovník Roberto Soldič mění organizaci a jde o velmi překvapivou destinaci. Sedmadvacetiletý bijec, který v KSW drží tituly ve dvou váhových kategoriích, bude nově působit v asijské organizaci ONE FC.

Hodně fanoušků předpovídalo, že si šampion slavné polské MMA organizace zvolí jako další krok v kariéře prestižní UFC. Nakonec je ale všechno jinak. „Vybral jsem si ONE FC, protože je to největší propagace bojových umění na světě,“ vysvětlil Roberto Soldič v podcastu MMA Hour.

„Dávají mi příležitost získat všechny opasky: mistra světa v kickboxu, mistra světa v muay thai, mistra světa v MMA a také mistra světa v boxu. Tohle je pro mě něco nového. Chci vytvořit něco pro svůj lid a také pro svůj vlastní odkaz,“ dodal chorvatský zápasník. 

​Soldič měl původně na stole nabídku od UFC. Měl dostat 100 tisíc dolarů za zápas a měl mít možnost titulového souboje už po třech zápasech. Neudržela ho ani KSW ve které loni v září obhájil svůj titul welterového krále proti českému bojovníkovi Patriku Kinclovi.

Nicméně šampiona polské organizace ve welterové a střední váze nakonec uhranula asijská MMA instituce ONE FC. „Byl jsem na mnoha akcích UFC, ale ONE FC je něco speciálního, něco jiného. Opravdová bojová umění. Proto chci zkusit tuto organizaci. A pokusím se získat všechny pásy,“ uzavřel Roberto Soldič.