Buday znovu do akce! Znáte jeho soupeře?

Na nadcházejícím víkendovém turnaji UFC on ESPN 41 se do akce vrátí populární slovenský těžkotonážník Martin Buday, kterého čeká druhý zápas v rámci nejprestižnější organizace UFC.

Při své dubnové premiéře si slovenský bijec nemohl počínat lépe, když ve 3.kole poslal k zemi v UFC nesmírně populárního amerického zápasníka Chrise Barnetta.

Mluvilo se o tom, že Barnett bude velká výzva. Tou je však nepochybně i nebezpečný polský zápasník Lukasz Bszeski (8-1-1-1NC). Co o něm víme?

Největší část své kariéry strávil dnes 30letý Bszeski v polské organizaci Babilon MMA. K vidění byl však i na české půdě.

Na jaře roku 2018 se představil v České republice, kde nastoupil v dnes již zaniklé organizaci XFN na galavečeru v Pardubicích. Soupeřem mu byl Alexandr Cverna, s nímž si dokázal poradit už na začátku druhého kola na submisi (Rear-Naked Choke).

Pro polského soupeře bude duel s Martinem Budayem premiérou v největší světové organizaci. Do ní se Bszecki dostal, stejně jako Buday, skrze Dana White´s Contender Series, i když za poněkud zvláštních událostí.

Brzeski se zde utkal s Dylanem Porterem, kterého “ukončil” těsně před koncem zápasu na submisi. Jak se však ukázalo, tak Porter neodklepal a byl plně při vědomí, tudíž byl souboj změněn na No Contest.

I tak ale polský bojovník kontrakt s UFC dostal. Další zajímavostí je, že původním soupeřem Brzeskiho měl být Lorenzo Hood, který se zranil a nastoupil až o několik týdnů později právě s Martinem Budayem. 

Zápas Buday vs Brzeski je součástí Prelims karty s tím, že hlavním zápasem celé akce je bantamweight duel Cruz vs Vera, který slibuje hodně zajímavou podívanou.

Instagram did not return a 200.