25. 9. 2023

Odveta je na spadnutí? Procházka si plácl s Teixeirou!

Zdroj: Depositphotos

Český UFC šampion Jiří Procházka se verbálně dohodl s Gloverem Teixeirou na odvetném titulovém souboji. Podle slov českého zápasníka by mělo titulové klání proběhnout na galavečeru UFC 282, konané 10. prosince 2022 v Las Vegas.

Nejprestižnější MMA organizace světa ale musí zápas ještě oficiálně potvrdit. Není však tajemství, že hlavní promotér Dana White je této variantě nakloněn.

Procházka ještě ve středu vyzval svého brazilského soupeře, kterého v červnu připravil o pás v polotěžké váze, zdali si chce střihnout odvetu.

„Jane Blachowiczi, nikdy jsem ti neslíbil náš boj. Řekl jsem, že jsi pro mě výzva, kterou chci překonat. Druhá věc je, že stále čekám na odpověď Glovera Teixeiry. Glovere, pokud nemáš zájem, dej mi vědět. Chci bojovat do konce tohoto roku. Je jedno s kým,“ napsal český bijec na twitter a zároveň odpověděl na opakované výzvy od bývalého krále polotěžké váhy Jana Blachowicze, jenž chtěl opět bojovat o titul. 

Nyní to ale vypadá na odvetu s Gloverem Teixeirou. „Byl jsem pro ještě před tebou, pošli mi lokaci,“ reagoval pohotově 42letý nestárnoucí veterán. 

​Šampion Procházka vzápětí odpověděl: „UFC 282. 10.12. Las Vegas,“ zmínil plánovaný galavečer nejprestižnější MMA organizace. Nyní je však ještě potřeba, aby UFC tento duel ještě oficiálně potvrdila. 

Fanoušci si každopádně mají na co těšit. První zápas mezi Procházkou a Teixeirou nabídl krvavou bitvu, která měla po světě pořádný ohlas a hovoří se o ní, jako o bitvě roku.

Ještě půl minuty před koncem to vypadalo, že si výhru na body odnese Brazilec a obhájí titul. Jenže pak český bijec nasadil krásný chvat a jako první zápasník dokázal Glovera Teixeiru uškrtit. Nyní tak pás v polotěžké váze drží český šampion.