3. 5. 2024

Má Pochettino po propadáku s Realem v PSG stále důvěru?

Sportovní ředitel francouzského fotbalového klubu Paris Saint-Germain Leondardo vyjádřil po hořkém vyřazení svého klubu v osmifinále Ligy mistrů podporu argentinskému trenérovi Mauriciu Pochettinovi.

PSG prohrálo v odvetě osmifinále na madridském San Bernabéu 1:3 a muselo se sklonit před svým soupeřem ve dvojzápase poměrem branek 2:3.

„Je to pro nás velká rána, první gól všechno změnil, byl to rozhodující moment. Musíme se smířit s chybami a co nejrychleji najít řešení. Ale Pochettino je stále součástí projektu pro tuto sezónu,“ řekl Leonardo pro Sky Sports.

PSG se ve středečním zápase ujalo vedení zásluhou Kyliana Mbappého a zdálo se, že francouzský tým postoupí a z prvního zápasu si odnese vítězství 1:0.

Gól Karima Benzemy ze 62. minuty druhého poločasu však převážil misky vah na stranu domácích. Francouzský klub ani v této sezoně nevyhraje vysněnou Ligu mistrů, přesto, že disponuje hvězdným ofenzivním triem Kylian Mbappé – Lionel Messi – Neymar.

„Jsem opravdu zklamaný, ale takové věci se stávají. Byli jsme lepším týmem, ale rozhodlo deset minut. Příštích několik týdnů nebude snadných,“ řekl po zápase argentinský trenér.

Pochettino má v pařížském velkoklubu smlouvu do roku 2023. Dříve se však hovořilo o jeho možném přestupu do Manchesteru United. Nyní se tyto spekulace stávají reálnějšími, protože PG nedovedl klub k vítězství v Lize mistrů.