30. 5. 2024

Šok a rána pro Chelsea! Kvůli Abramovičovi se musí obejít bez fanoušků i nových hráčů!

Zdroj: Depositphotos

Na Rusko je po invazi na Ukrajinu uvalována řada sankcí, které se nyní dotkly i stále ještě majitele anglického fotbalového velkoklubu Chelsea Romana Abramoviče.

Ten je na seznamu osob, kterých se sankce dotýkají, označován jako „prokremelský oligarcha.“ Abramovič teď nemůže londýnský celek prodat, na jednotlivé zápasy se nemohou prodávat vstupenky, ani nelze uzavírat nové smlouvy s hráči.

Majitel londýnské Chelsea Roman Abramovič byl sankcionován britskou vládou kvůli svým vazbám na ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Nemohou existovat žádná bezpečná útočiště pro ty, kteří invazi podpořili,“ řekl britský premiér Boris Johnson k seznamu osob, kterých se sankce týkají.

Abramovič začátkem měsíce prohlásil, že je připravený Chelsea prodat a zisk dát obětem války na Ukrajině. Jenže v současné chvíli nemůže žádný obchod uskutečnit. A nejen to.

Klub nemůže prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy, vstup na stadion bude umožněn pouze držitelům permanentek. Dále musí být uzavřen i obchod s fanouškovskými předměty.

Úřadující vítěz Ligy mistrů navíc nemůže provádět žádné přestupy ani uzavírat nové smlouvy se svými hráči.

Zdroj: sport.cz