28. 5. 2024

Analýza Atlético vs Cadiz: Odjedou hosté s debaklem?

I přes výhru 2:0 nad Vallecanem, kterou Cádiz oslavil minulý víkend, zůstává tento skromný andaluský klub v sestupovém pásmu. Na sedmnáctou Granadu sice Cádiz ztrácí jen bod, ale v následujícím kole pro něj bude velmi složité toto manko smazat.

Představí se totiž v Madridu na půdě úřadujících šampionů LaLigy.

Atlético v tomto ročníku titul s největší pravděpodobností neobhájí, jelikož na vedoucí Real ztrácí jedenáct kol před koncem soutěže už 15 bodů, ale body sbírat potřebuje, aby se vešlo alespoň do TOP4.

Cokoli jiného by byl pro Simeoneho družinu jednoznačně neúspěch. Čtvrté místo zatím atleti drží, pátý Betis (na jehož půdě se Atlétiku před týdnem podařilo vyhrát 3:1) je však pouze dva body pod nimi. V domácím duelu s Cádizem by Madridští neměli klopýtnout.

Rozdíl – jak bodový, tak i kvalitativní – je mezi oběma pátečními soupeři skutečně obrovský. Atlético má na kontě dvakrát tolik bodů co Cádiz.

V posledních čtyřech soutěžních duelech navíc ani jednou neprohrálo (3-1-0). V prvním vzájemném utkání této sezony vyhrál favorit 4:1 a na jeho minimálně dvougólovou výhru vsadím i v odvetě.

Alespoň o dvě branky porazilo Atlético Cádiz třikrát v řadě (4:1, 4:2, 4:0).

Zdroj: ifortuna