30. 5. 2024

Analýza Bohemians vs Ml.Boleslav: Chytí se Klokani střelecky?

Zdroj: Depositphotos

Domácí celek je v těžké krizi, boj o záchranu, respektive baráž, je čím dál víc reálný. Mužstvu vyschl střelecký prach, když třikrát v řadě neskórovalo.

V sobotu by „Klokani“ přeci jen mohli svoji střeleckou nemohoucnost protrhnout, do Ďolíčku sice zavítá šestá Mladá Boleslav, ale mezi oběma celky je mnohem menší výkonnostní rozdíl než napovídá tabulka FORTUNA:LIGY. Boleslav má k dobru jen osm bodů, hlavně v defenzivě pak patří k hodně podprůměrným celkům.

Středočeši inkasovali už 38 branek (o deset méně než domácí), což je ligový podprůměr. Nic na tom nemění ani fakt, že v posledním kole tým premiérově zvítězil pod novým koučem Hoftychem a zároveň udržel čisté konto. Soupeřem mužstva byla totiž Karviná, jejíž sestup do F:NL je prakticky zpečetěn.

Boleslav disponuje kvalitou směrem dopředu, ale v defenzivních složkách veterán Suchý na vše sám nestačí. Bohemka má do ofenzivy rovněž zajímavé hráče a před zaplněným Ďolíčkem, který ji požene vpřed, se tým alespoň jednou gólově prosadí.

Podobná varianta nicméně platí i obráceně, domácí mají nejhorší obranu v celé soutěži, tým se dopouští taktických i individuálních chyb. Zejména Köstl vyrobil v poslední době pokaždé nějakou tu minelu. Tentokrát nasvalený obránce hrát ale nebude, po 8 ŽK je v trestu.

V posledních dvou vzájemných duelech se v koncovce každopádně prosadily oba celky (1:3, 1:4), také o víkendu nebudou v utkání góly chybět.

Zdroj: ifortuna