28. 5. 2024

Analýza Slovácko vs Baník Ostrava: Kdo vyhraje čtvrtou příčku?

Přímý souboj o čtvrtou příčku ve FORTUNA:LIZE slibuje vyrovnanou podívanou. Oba celky posbíraly shodný počet bodů (46), Baník (4.) je na tom lépe jen díky skóre, respektive o poznání lepší produktivitě. Slovácko je v domácím prostředí nesmírně silné (9-0-2), body ztratilo jen s Plzní a Slavií, tedy celky, které bojují o titul.

Mužstvo z Uherského Hradiště navíc disponuje pevnější defenzivou, Slovácko zároveň ovládlo poslední tři vzájemné zápasy s Baníkem. Tentokrát ale není zcela fit veterán Kadlec a jeho start není příliš pravděpodobný.

Proti Baníku lze očekávat solidní návštěvu, což vždy pomůže domácím, v hledišti budou ale fanoušci obou klubů a Baníkovci umí být slyšet.

Na trávníku se představí rovněž elitní střelci soutěže, kteří spolu bojují o post krále střelců. Domácí Jurečka a hostující Almási mají na svém kontě shodně 12 branek, což signalizuje další vyrovnanost.

Oba celky každopádně mají své přednosti, které můžou zápas rozhodnout, při vzájemném poměřování plusů a mínusů jsou na tom oba týmy vesměs podobně.

Remíze nahrává i čistě matematika, konkrétně pravděpodobnost, oba týmy body nedělily už od roku 2014!

Zdroj: ifortuna