28. 5. 2024

Má Malkin problém? Ruská hvězda na křižovatce!

Víkendový zápas mezi Pittsburghem a New York Rangers měl jediného střelce. O triumfu domácích Pens rozhodl ve 46. minutě ruský útočník Jevgenij Malkin.

Za normálních okolností by hned po zápase zamířil k novinářům, ale teď prošel mixážní zónou rovnou do šatny se sklopenou hlavou. Ne, není to tím, že Malkinová je Ruska.

Jde o to, že i on patří k příznivcům Vladimira Putina. V minulosti se dokonce připojil k takzvanému Putinovu týmu, který založil Alexander Ovečkin na podporu ruského prezidenta.

Alexandr Ovečkin je příznivcem prezidenta Putina

Do kampaně se zapojil i na sociálních sítích: ,,Nikdy jsem neskrýval svůj postoj k našemu prezidentovi, vždy jsem ho otevřeně podporoval. Věřím, že takových jako on je víc. Spojme se a ukažme všem jednotné a silné Rusko,“ napsal tehdy Malkin na Instagramu.

A to je právě ten problém. Malkin je stejně jako jeho kamarád Ovečkin na rozcestí. Ví, že jakékoli odsouzení konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou by mohlo mít negativní dopad na jeho rodinné příslušníky přímo v Rusku. Proto jsou jeho slova stále v jednání.