29. 3. 2024

Rögle s obráncem Mozíkem vybojovali při své premiéře v Lize mistrů celkový triumf

Hokejisté Rögle s obráncem Vojtěchem Mozíkem vybojovali při své premiéře v Lize mistrů celkový triumf. Ve finále porazili doma Tapparu Tampere 2:1.

Domácí vstoupili do utkání fantasticky, neboť se už ve 3. minutě prosadil Daniel Zaar. Následně to ovšem byl celek z Finska, který si vypracoval velký počet šancí, ale z 11 střel nedokázal procpat kotouč za záda Rifalka.

Švédové měli ve druhé periodě o něco více střel na bránu, ale především získali přesilovou hru, kterou proměnil ve 30. minutě Daniel Zaar a stal se hrdinou finále.

Ve 45. minutě sice dokázal snížit Merela. Následně měli ke konci hosté tlak, ale ten nedokázali proměnit v branku.

Finále play off hokejové Ligy mistrů v Ängelholmu (Švédsko):
Rögle BK – Tappara Tampere 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Zaar (A. Bengtsson, Edström), 30. Zaar (Tambellini, Stal-Lyrenäs) – 45. Merelä (Levtchi, Morley). Rozhodčí: Šír, Pešina (oba ČR) – Durmis (SR), Riecken (Rak.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 4950.
Rögle: Rifalk – Kemiläinen, Sund, Wallinder, Jonsson, Mozík, Ekestahl-Jonsson, McKiernan – Bristedt, Tambellini, Everberg – Zaar, Ferguson, A. Bengtsson – Stal-Lyrenäs, Larsson, Sjödin – Granath, Sjögren, Edström – Kasper. Trenér: Cam Abbott.
Tappara Tampere: Heljanko – Kinnunen, Austin, Seppälä, Leskinen, Tuulola, Vittasmäki, Jürgens – Merelä, Morley, Levtchi – Kuusela, Platzer, Savinainen – Tanus, Virta, Luoto – Peltola, Rauhala, Puhakka – Moilanen. Trenér: Jussi Tapola.