30. 5. 2024

Letní úklid? Newcastle United se bude chtít zbavit těchto hráčů!

Newcastle United údajně plánuje v letním přestupovém období před první kompletní sezónou pod saúdskoarabským vlastnictvím klubu výrazné vyčištění kádru.

Magpies zažívají pod vedením Eddieho Howea úžasný obrat ve své formě a v Premier League drží osmizápasovou sérii bez porážky, díky níž se vzdálili sestupovým příčkám, ale klub je odhodlán v létě pokračovat ve vylepšování hráčského kádru.

Podle deníku Times Newcastle chystá prodej sedmi hráčů prvního týmu, kteří byli podepsáni dohromady za více než 70 milionů liber.

Hráči Newcastlu na prodej

Klub je připraven zbavit se Miguela Almirona, Dwighta Gaylea, Jamala Lewise, Isaaca Haydena a Ciarana Clarka a vyslechne si také nabídky na Emila Kraftha a Karla Darlowa.

Newcastle v lednovém přestupovém období utratil celkem asi 90 milionů liber za Kierana Trippiera, Chrise Wooda, Bruna Guimaraese, Matta Targetta a Dana Burna.

V létě se budou snažit zbavit řady hráčů prvního týmu, aby uvolnili místo pro příchod nových hráčů, protože jejich cílem je vylepšit kádr a pokračovat v cestě vzhůru tabulkou.

Fabian Schar zůstane v klubu poté, co jeho budoucnost byla během působení Steva Bruce ve funkci trenéra zpochybněna, a klub zahájí jednání o prodloužení smlouvy s 30letým hráčem i po tomto létě.

Newcastle mezitím také plánuje krátkodobě upravit své tréninkové hřiště, protože zvažuje, zda zůstane v současném areálu, nebo se přestěhuje do nového, na což Howe narážel na své páteční tiskové konferenci.

„Snažíme se věci zlepšit, zejména krátkodobě, ale dlouhodobě si myslím, že klub má velké ambice ohledně tréninkového zázemí, ale jak dlouho to bude trvat, nevím,“ řekl Howe.