30. 5. 2024

Analýza Neapol vs AC Milán: Kdo se stane lídrem ligy?

O jedinou branku AC Milán v minulém ligovém vystoupení se postaral Rafael Leao, který se stal teprve druhým hráčem v jeho historii, který se dokázal prosadit v každém dni v týdnu (prvním byl Andrej Ševčenko).

Páteční gól ovšem mnoho radosti nakonec nepřinesl, protože Udinese dokázalo poněkud kontroverzně vyrovnat (Udogie hrál pravděpodobně rukou), a Rossoneri opět nezvládli navýšit svůj náskok na Inter.

Nedělní večerní duel mezi Laziem a Neapolí navíc poslal po předchozím kole do čela Neapol, která má ale stejně bodů jako AC Milán. Partenopei sice těsně před koncem inkasovali vyrovnávací trefu, ale nevzdali se a v nastaveném čase rozhodli o zisku tří bodů.

Tento přístup velmi potěšil kouče Spallettiho, který mohl konečně vyvrátit několik týdnu probíhající spekulace o tom, jestli vůbec Neapol má o titul zájem. Jihoitalský celek může jeho slova potvrdit i doma, kde ovšem AC Milán porazila naposledy v roce 2018.

Poslední dvě vzájemné střetnutí (obě hraná v Miláně) však zvládla lépe, vyhrála 1:0. Tentokrát bychom se ale mohli dočkat i vyššího přídělu branek, vždyť ve čtyřech z předchozích pěti vzájemných soubojů na tomto stadionu padly minimálně čtyři!